Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Alžírsko - informace

Hledáte zájezd do pohádkového Alžírska? Naše zájezdy do Alžírska vám otevřou dveře do země bohaté na historii, kulturu a přírodní krásy. Naše zájezdy do Alžírska vás zavedou do starobylých měst, kde se střetávají arabské, berberské a francouzské vlivy, a umožní vám objevit úchvatné památky jako je slavná casbah v Alžíru nebo antické město Timgad...

Informace o zemi Alžírsko

Hledáte zájezd do pohádkového Alžírska? Naše zájezdy do Alžírska vám otevřou dveře do země bohaté na historii, kulturu a přírodní krásy. Naše zájezdy do Alžírska vás zavedou do starobylých měst, kde se střetávají arabské, berberské a francouzské vlivy, a umožní vám objevit úchvatné památky jako je slavná casbah v Alžíru nebo antické město Timgad.

Zájezdy do Alžírska vás zavedou do rozmanitých krajů, od Sahary, kde můžete zažít magii nekonečných dun a tradiční nomádský život, až po pohoří Atlas, které nabízí dechberoucí výhledy a možnosti trekingu. Ochutnejte autentickou alžírskou kuchyni, zářící vlivy Středozemního moře a pouště, a nechte se unést melodií tradiční alžírské hudby.

Zájezdy do Alžírska jsou plné dobrodružství a objevování, které vám přinesou neopakovatelné zážitky. Připojte se k nám na cestu po této fascinující zemi, kde minulost a současnost spolu tvoří jedinečný a nezapomenutelný obraz.

Alžírsko, oficiálně známé jako Lidová demokratická republika Alžírsko, je fascinující země nacházející se v Severní Africe. S rozlohou téměř 2,4 milionu čtverečních kilometrů je to desátá největší země na světě a největší země na africkém kontinentě. Alžírsko má bohatou historii, která sahá tisíce let zpět do minulosti, což je zřejmé z archeologických nalezišť jako Tassili n'Ajjer a Timgad.

Hlavním městem je Alžír, živé a pulzující město ležící na pobřeží Středozemního moře. Město je známé svými bílými domy s modrými okny, které tvoří malebnou kulisu pro úžasnou historickou čtvrť Kasbah, která je zařazena na seznamu světového dědictví UNESCO. Alžír je také centrem kultury, kde se mísí tradiční alžírská hudba, umění a architektura s moderním životním stylem.

Pro turisty nabízí Alžírsko rozmanité a malebné scenérie. Na jihu země se nachází Saharská poušť, jedna z největších a nejžhavějších pouští na světě, která přitahuje dobrodruhy, kteří hledají nekonečné duny a nádherné západy slunce. Na severu Alžírska najdete krásné pobřežní oblasti s písečnými plážemi a útesy, které jsou ideální pro odpočinek a koupání.

Historicky významné jsou také starobylé památky, jako je město Timgad založené Římany, ačkoliv bylo téměř zapomenuto a znovuobjeveno až v 19. století. Další zajímavostí je El Djemila, bývalé římské město, které je dnes také součástí světového dědictví UNESCO.

Alžírská kuchyně je chutná a rozmanitá, odrážející bohatství tradičních ingrediencí. Oblíbená jídla zahrnují couscous, tajiny (kulinářská specialita podobná guláši), a širokou škálu čerstvých plodů moře.

Pro dobrodružné turisty nabízí Alžírsko možnosti pro trekking v horách Aurès, potápění v Kabilském zálivu a pozorování ptáků v přírodní rezervaci Tassili n'Ajjer.

Alžírsko je země kontrastů, kde se setkávají bohatá historie, úchvatná příroda a pohostinnost místních obyvatel. Pro turisty je to fascinující destinace, která nabízí nejen dobrodružství, ale i možnost poznávat starověké civilizace a krásy přírody.

Alžírsko - informace o destinacích

Mapa Alžírsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám