Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Bangladéš - informace

Hledáte zájezd do fascinující Bangladéše? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Bangladéše jsou skvělým způsobem, jak objevit tuto rozmanitou a kouzelnou destinaci. Naše zájezdy do Bangladéše jsou pečlivě plánované, aby vám přinesly nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou radosti. Nabízíme širokou škálu zájezdů do Bangladéše,...

Informace o zemi Bangladéš

Hledáte zájezd do fascinující Bangladéše? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Bangladéše jsou skvělým způsobem, jak objevit tuto rozmanitou a kouzelnou destinaci. Naše zájezdy do Bangladéše jsou pečlivě plánované, aby vám přinesly nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou radosti. Nabízíme širokou škálu zájezdů do Bangladéše, které splní vaše očekávání a představy o dokonalé dovolené.

Bangladéš, oficiálně Bengálská lidová republika, je pozoruhodným a pestrým ostrovním státem ležícím na východním pobřeží řeky Gangy v Jižní Asii. S rozlohou přesahující 147 tisíc čtverečních kilometrů je to jedna z nejlidnatějších zemí na světě, což odráží bohatou kulturní a etnickou různorodost této země.

Začněme mluvit o přírodě Bangladéše. Země je známá svými rozsáhlými mangrovovými lesy Sundarbans, které jsou domovem ohrožených bengálských tygrů. Tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je přírodním zázrakem, který přitahuje vědce, fotografy a ekologické nadšence z celého světa. Dále Bangladéš nabízí malebná pohoří v oblasti Chittagong Hill Tracts, říční delty a nekonečné rýžové pole, což z něj dělá jeden z nejkrásnějších koutů světa.

Kromě své bohaté přírody je Bangladéš také známý svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Město Dháka, hlavní město Bangladéše, je centrem starobylých památek, mešit, chrámů a paláců. Dháka je také známá svými trhy, kde můžete zakoupit tradiční rukodělné výrobky, textil a umělecké řemesla. V blízkosti Dháky se nachází město Sonargaon, které je známé svým historickým významem a starověkou architekturou.

Další důležitou částí kulturního dědictví Bangladéše je jeho kuchyně. Tradiční bengálská kuchyně je známá svými pikantními chutěmi a rozmanitými pokrmy. Rýže je základní potravinou v každodenní stravě a je často podávána s rybami, masem, zeleninou a kořeněnými omáčkami.

Bangladéš je také zemí slavných řek, jako je Gang, Brahmaputra a Meghna, které jsou klíčovými částmi života místních obyvatel. Tyto řeky nejenže poskytují vodu pro zemědělství, ale jsou také důležité pro dopravu a obchod. Lodě nazývané „pokhrajs“ jsou běžným zjevem na řekách Bangladéše, přičemž místní rybáři používají různé tradiční techniky pro lovení ryb.

Pro turisty nabízí Bangladéš řadu aktivit, jako je výlet lodí po mangrovových lesích Sundarbans, návštěva tradičních vesnic plemene Mro v oblasti Chittagong Hill Tracts, a poznávání bohaté historie v muzeích a památkách Dháky. Země také hostí různé kulturní festivaly, jako je Durga Puja, Eid al-Fitr a Pohela Boishakh (bengálský nový rok), které jsou plné radosti, hudby a tance.

Celkově lze říci, že Bangladéš je země plná barev, vůní a zážitků, které z ní činí jedinečnou destinaci pro každého cestovatele toužícího po dobrodružství, kultuře a přírodě.

Bangladéš - informace o destinacích

Mapa Bangladéš - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám