Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Bělorusko - informace

Hledáte zájezd do tajemného Běloruska? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Běloruska jsou skvělým způsobem, jak objevit tuto jedinečnou zemi v srdci Evropy. Naše zájezdy do Běloruska jsou pečlivě plánované, aby vám přinesly nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou radosti. Nabízíme širokou škálu zájezdů do Běloruska, které splní...

Informace o zemi Bělorusko

Hledáte zájezd do tajemného Běloruska? Pak jste na správném místě! Naše nabídky zájezdů do Běloruska jsou skvělým způsobem, jak objevit tuto jedinečnou zemi v srdci Evropy. Naše zájezdy do Běloruska jsou pečlivě plánované, aby vám přinesly nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou radosti. Nabízíme širokou škálu zájezdů do Běloruska, které splní vaše očekávání a představy o dokonalé dovolené.

Bělorusko, oficiálně známé jako Běloruská republika, je vnitrozemská země východně od Evropy, která se pyšní bohatou historií, kulturním dědictvím a malebnou přírodou. Leží mezi Ruskem na východě, Ukrajinou na jihu, Polskem na západě, Lotyšskem a Litvou na severozápadě, a Lotyšskem na severu. Bělorusko, známé také jako "poslední diktatura Evropy", je zemí kontrastů, kde se setkává bohatství historie s moderním vývojem.

Hlavní město Běloruska, Minsk, je moderním městem, kde se středověká architektura snoubí s futuristickými mrakodrapy. Minsk je známý svou vitalitou, uměleckou scénou a živým nočním životem. Město nabízí také několik muzeí, galerií a památníků, které poskytují vhled do historie a kultury Běloruska.

Bělorusko je domovem několika národních parků a přírodních rezervací, které nabízejí úchvatné scenérie, včetně lesů, jezer a horských oblastí. Národní park Bělověžský prales je známý svými unikátními bělověžskými bizony, což jsou největší divoce žijící zvířata v Evropě. Je to také místo, kde se nachází Bělověžský palác, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Historicky významnými památkami jsou hrad Mir a hrad Niasviž, které jsou rovněž zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto stavby představují skvostnou architekturu a nabízejí pohled do bohaté historie Běloruska.

Bělorusko je také známé svými tradicemi a kulturou. Země má bohatou lidovou hudbu, tance a umělecké řemeslné výrobky. Běloruská kuchyně je chutná a sytá, s pokrmy jako draniki (bramborové placky), halušky (knedlíky) a boršč (řepná polévka). Místní umělci a řemeslníci jsou známí svou kreativitou a zručností, což znamená, že můžete zakoupit autentické suvenýry a dárky.

Bělorusko je zemí, která se pomalu otevírá pro turisty, a nabízí unikátní a autentické zážitky. Jeho klidná atmosféra, krásná příroda a bohatá kultura činí z Běloruska jedinečné místo k návštěvě pro ty, kteří hledají odpočinek od ruchu moderního světa a chtějí objevovat skryté poklady východní Evropy.

Mapa Bělorusko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám