Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Černá Hora - nejmenší jadranská republika hotel

Dovolená Černá Hora 2023. Vydejte se s námi do nejmenší jadranské republiky. Představte si zemi, kde na ploše jen o něco málo větší než Středočeský kraj, se až do dvoutisícových výšek vypínají hradby vápencových hor, do nichž se hluboko zařezává největší středomořský fjord i nejhlubší kaňon Evropy.

1 zájezd od 19 590 Kč

Popis hotelu ?

Dovolená Černá Hora 2023. Vydejte se s námi do nejmenší jadranské republiky. Představte si zemi, kde na ploše jen o něco málo větší než Středočeský kraj, se až do dvoutisícových výšek vypínají hradby vápencových hor, do nichž se hluboko zařezává největší středomořský fjord i nejhlubší kaňon Evropy. Představte si zemi, jejíž břehy omývá průzračné a teplé moře korunované živými promenádami a okrášlené korálky malých ostrůvků s pitoreskními kostelíky. Představte si zemi posetou středověkými opevněnými městečky a obydlenou hrdými lidmi, kteří hovoří jazykem, jemuž budete rozumět i bez studia cizích řečí. Současnost Černé Hory v sobě zrcadlí prolínání a narážení vlivů západního světa, orientálního islámu a vlastní pravoslavné identity. 

Sutomore - NP Lovčen - Cetinje - Budva - Sv. Stefan - NP Skadarské jezero - Starý Bar - Ulcinj - NP Durmitor - kańon Tary - Ostrog - Boka Kotorská - Kotor - Perast - Gospa od Škrpjela

Program:
1. den:
V poledních hodinách odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Černé Hory.
2. den: Příjezd do ČERNÉ HORY , do turisticky atraktivní oblasti Barské riviéry s nedotčenou přírodou a proslulými písečnými plážemi. Od nepříznivých vlivů z vnitrozemí je oblast chráněna vysokými horami masivu Sozina. Ubytování v hotelu na pláži, odpočinek, pobyt u moře .
3. den: Pobyt u moře.
5. den: Pobyt u moře. Polodenní výlet do NP SKADARSKÉ JEZERO , k největšímu balkánskému jezeru na černohorsko-albánském pomezí. Místo je vyhlášené ostrovními kláštery, plovoucími koberci leknínů a širokou plejádou druhů vodních ptáků. Možnost koupání, fakultativně projížďka po jezeře motorovou lodí. Prohlídka historického vesnice VIRPAZAR .
6. den: Výlet do nejjižnějšího a orientálně laděného města na černohorském pobřeží ULCINJ , rozlehlé staré opevněné centrum na mysu mezi dvěma zátokami, pravoslavná katedrála sv. Nikoly , místní tržiště, orientální mešity a obchůdky. Cestou krátce navštívíme STARÝ BAR – město duchů s kostely, tureckými lázněmi a mešitou, olivové háje s 2.000 let starým olivovníkem. Odpoledne se vykoupeme na VELKÉ PLÁŽI dlouhá téměř 13 km a široká až 100 m s velmi jemným pískem, díky vysokému obsahu jódu a dalších prvků má léčivé účinky.
7. den: Pobyt u moře. Pro zájemce celodenní fakultativní výlet do nejvyšších hor Černé Hory – NP DURMITOR (UNESCO) s vápencovými velehorskými štíty, procházka podél smaragdového ČERNÉHO JEZERA pod nejvyššími vrcholky země. Přímo nad námi se bude vypínat 2300 m vysoký Meded. Zastávka v horském středisku ŽABLJAK . Zastávka na mostu přes 1300 m hluboký KAŇON ŘEKY TARY . Fantastické výhledy na nejhlubší evropskou soutěsku, možnost překonat kaňon na zipline. Na závěr výletu vystoupáme ke skalnímu klášteru OSTROG , který představuje duchovní centrum Černé Hory.
8. den: Výlet do malebného mořského zálivu BOKA KOTORSKÁ , který svou scenérií připomíná severské fjordy, zkrášlené bujnou subtropickou vegetací a půvabnou středomořskou architekturou. Majestátní horské hradby zvedající se přímo z moře vytváří fantastickou kulisu. Navštívíme starobylý KOTOR (UNESCO), s pěšími zónami ve středověkém městě, impozantním opevněním nebo románskou katedrálou sv. Tripuna. A vydáme se i do malebného historického městečka PERAST s několika kostely a domy kapitánů. Místo zhmotňuje historickou přítomnost Benátské republiky. Možnost fakultativního lodního výletu po Boce Kotorské se zastávkou na ostrůvku GOSPA OD ŠKRPJELA s poutním kostelem.
9. den: Pobyt u moře , letovisko Sutomore a v odpoledních hodinách odjezd do republiky.
10. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Vyberte
Termín Délka Doprava Strava a pokoje
06.09. - 15.09.2024 10 dní / 9 nocí autobusem polopenze
39 180 Kč za 2 dospělé
19 590 Kč za osobu
SLEVA až 18 %
−8 600 Kč
ZOBRAZIT

Pobytové

Cena zahrnuje: 7x polopenzi formou bufetu, průvodce CK výlety dle programu, .. Celý popisek
Cena zahrnuje:
7x polopenzi formou bufetu,
průvodce CK
výlety dle programu,

Cena nezahrnuje:
DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Fakultativní příplatek:
MĚNA A KURZ
UPOZORNĚNÍ

Nástupní místa: 21.06. - 30.06. Odjezd A, B
06.09. - 15.09. Odjezd A, B

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Další používané názvy

  • Černá Hora

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám