Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Selfie s krásným Jadranem hotel

Sveti Stefan - fotografické must have Černé Hory " západ slunce nad Bokou Kotorskou " Dubrovník - perla Jadranu " Split a Trogir - nejkrásnější města Dalmácie " Korčula - rodné město cestovatele Marca Pola " vyhlídková plavba kolem Kotorského zálivu " plavba na ostrov Panny Marie ve skalách

3 zájezdy od 19 406 Kč

Popis hotelu ?

Sveti Stefan - fotografické „must have“ Černé Hory • západ slunce nad Bokou Kotorskou • Dubrovník - perla Jadranu • Split a Trogir - nejkrásnější města Dalmácie • Korčula - rodné město cestovatele Marca Pola • vyhlídková plavba kolem Kotorského zálivu • plavba na ostrov Panny Marie ve skalách

Program zájezdu:

Den 1

Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet na Balkán charterovým letadlem. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 2
Selfie s Jadranem to je nabídka přizpůsobená současným trendům, která umožní navštívit nejkrásnější balkánská zákoutí, ponořit se do jejich jedinečné atmosféry a pořídit si fantastické cestovatelské fotografie. Dnes po snídani se vydáme do Bosny a Hercegoviny. Navštívíme Mostar a prohlédneme si jeden z nejoblíbenějších balkánských symbolů - Starý most. Tento most (zapsaný na seznamu Světového dědictví UNESCO) byl postaven v 16. století tureckým sultánem a je jednou z nejznámějších staveb na Balkánu. Byl zbořen během války a přestavěn v posledních letech, nyní opět spojuje obě strany města. Jeho fotografie zdobí mnohé balkánské průvodce, mapy, alba a dokonce i puzzle. Následně navštívíme mešitu Koski Mehmed Paše, turecký dům a čtvrť Kujundžiluk (tradiční řemeslné dílny, restaurace s místní kuchyní, mešity, z nichž přicházejí hlasy muezzinů vzývajících k modlitbě). Následně se vydáme do Blagaje - jednoho z nejtajemnějších míst v Bosně. Zde byl sultán uchvácen krásou místa a přikázal vytesat ve skále tekiju, čili dervišský klášter, který je dnes považován za jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších objektů v celé Bosně a Hercegovině. Malebná poloha kláštera na úpatí jeskyně, z níž řeka teče na povrch, je skvělým místem pro chvíle rozjímání a ideální scenérií k fotografování krajiny. Přejezd do hotelu v Černé Hoře, večeře a přenocování.

Den 3
Po snídani se vydáme za památkami, které začneme fotografickým „must have“ Černé Hory čili ostrova Sveti Stefan. Hotel-ostrov, který je pro turisty zvenčí nepřístupný se stal nejznámější destinací Černé Hory. Abychom zachytili všem známý pohled zastavíme se na nejlepším vyhlídkovém místě. Následně navštívíme Budvu, v současnosti nejatraktivnější letovisko Černé Hory s krásným starým městem obehnaným obrannými hradbami z 15. století. Stará část Budvy to jsou také úzké, okouzlující uličky, náměstí a četné památky. Poté pojedeme do Cetinje - historického hlavního města země, které se nachází na úpatí masivu Lovćen. Nejpůsobivější budovou města je Národní muzeum krále Nikoly I., kdysi palác posledního krále Nikolaje I. Petroviće. Následně pojedeme do Njeguši, malé vesnice, kde se narodili první představitelé dynastie Petrovićů a která je dnes proslulá výrobou sýra a sušené šunky zvané pršut. Zde bude přestávka a ochutnávka těchto pochoutek. Následně přejedeme slavnými serpentinami - nazývanými kotorskými zavíracími špendlíky, abychom mohli obdivovat západ slunce nad Bokou Kotorskou. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 4
Po snídani se vydáme na neobvykle krásnou cestu Bokou Kotorskou. Oblast výjimečné přírodní krásy, kde strmé svahy hor sestupují do moře a krajina připomíná fjordy severu. Prohlídku zahájíme v Kotoru (UNESCO), středověkém městě obehnaném hradbami vysoko na skalách, které působí dojmem tajemného a poněkud nepřístupného místa. V programu mimo jiné: katedrála sv. Tripuna a symbol města - věž s hodinami ze 17. století. Následně přejedeme do městečka Perast - barokní perly Boky Kotorské, která se nachází v jejím samém srdci. Městečko jako z pohlednice leží na svazích fjordu. Je známé díky bohatství, architektuře a obyvatelům - vynikajícím námořníkům. Během návštěvy Perastu nesmíte zapomenout na plavbu na ostrov Panny Marie ve skalách, dalšího velmi charakteristického místa na Balkáně, které si musíte vyfotografovat. Zájemci mohou navštívit kostel na ostrově, hmatatelný důkaz moci městečka Perast. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5
Po snídani se vydáme na návštěvu perly Jadranu neboli Dubrovníku (UNESCO) - jednoho z nejkrásnějších měst ve Středomoří, které uchvácí svou jedinečnou architekturou a malebnou polohou. Společně s průvodcem uvidíme mimo jiné: katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, františkánský klášter z přelomu 14. a 15. století, Muzeum lékárny, palác Sponza a Rektorský palác. Dozvíme se také, co měl společného s Dubrovníkem král Richard Lví srdce, Robin Hood nebo hrdinové ze seriálu „Hra o trůny“ a „Hvězdné války“. Volný čas k samostatnému poznávání a fotografování města. Doporučujeme se vcítit do jeho atmosféry a projít se mezi úzkými kamennými uličkami nebo procházku podél obranných zdí, ze kterých je fantastický výhled na staré město, smaragdovou vodu, která jej obklopuje a na nedaleké ostrovy. Pro zájemce výjezd lanovkou na vyhlídkové místo na kopci Srđ, odkud je nádherný výhled na staré město a Jaderské moře. Pro zájemce nabízíme plavbu kolem hradeb Dubrovníku. Bude to skvělá příležitost vyfotografovat impozantní opevnění ze strany moře. Zakotvíme v dubrovnickém přístavu, volný čas. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 6
Po snídani přejezd na poloostrov Pelješac ve směru ostrova Korčula. Pelješac je jednou z nejlepších vinařských oblastí v zemi. Odtud pochází nejoblíbenější chorvatská vína Dingac a Plavac. Tento region v poslední době především oceňují polští turisté díky cestovatelským programům, které organizuje známý polský novinář a kulinářský kritik. Poloostrov Pelješac je také šancí pořídit výjimečné krajinářské fotografie, protože jen zde lze zachytit krásu Jaderského moře v kombinaci s kopci plnými vinné révy a olivovníků. Být na takovém místě a zastavit se na ochutnávku vína a olivového oleje je v našem programu samozřejmostí! Během cesty budeme obdivovat výhledy na Stonský záliv, který je známý chovem škeblí a ústřic. Následně krátký přejezd trajektem na ostrov, návštěva Korčule - rodného města slavného cestovatele Marca Pola. Uvidíme mimo jiné: pozůstatky rodného domu Marca Pola, obranné hradby ze 14.-15. století, goticko-renesanční katedrálu sv. Marka, paláce Arneri a Gabrielis. Korčula bývá nazývána ,,malým Dubrovníkem“, je stejně okouzlující, snad kromě své velikosti. Volný čas, přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 7
V časných ranních hodinách se vydáme na trajekt do největšího města Dalmácie - Splitu. Ve Splitu, největším městě oblasti, navštívíme staré město, jehož budovy odrážejí bouřlivou historii regionu. Mísí se zde benátské, maďarské a rakouské vlivy. Prohlédneme si antický palác císaře Diokleciána, jeden z nejhezčích příkladů římské obranné architektury v Evropě (3. - 4. století), katedrálu, císařovo mauzoleum a malebný přístav. Zajdeme také na místní trh, kde se budeme moci nejen zásobit dalmatskými specialitami, ale také zachytit střípky dalmatského života, kultury a kuchyně. Následně přejedeme do Trogiru, jednoho z nejkrásnějších stylových měst, jehož staré město bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Vydáme se na procházku malebným starým městem, uvidíme mimo jiné goticko-renesanční radnici a katedrálu sv. Vavřince ze 13. století. Následně přejezd do hotelu a večeře.

Den 8
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu, pobyt a 15. den odlet do Polska.
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště, odlet charterovým letadlem.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Vyberte
Termín Délka Doprava Strava a pokoje
03.09. - 11.09.2024 9 dní / 7 nocí letecky Katovice polopenze
1 typ pokoje » ["pokoj standardní", 42]
44 334 Kč za 2 dospělé
22 167 Kč za osobu
SLEVA až 27 %
−16 398 Kč
ZOBRAZIT

Poznávací

Let: 14:45 - 16:25 / 21:45 - 23:20 Základní cena zahrnuje: přelet charterovým.. Celý popisek
Let: 14:45 - 16:25 / 21:45 - 23:20

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné, systém Tour Guide - cena cca 146 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě), pobytovou taxu cca 1,5-2 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu, fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Selfie z Adriatykiem
10.09. - 18.09.2024 9 dní / 7 nocí letecky Katovice polopenze
1 typ pokoje » ["pokoj standardní", 42]
42 452 Kč za 2 dospělé
21 226 Kč za osobu
SLEVA až 27 %
−15 701 Kč
ZOBRAZIT

Poznávací

Let: 14:45 - 16:25 / 21:45 - 23:20 Základní cena zahrnuje: přelet charterovým.. Celý popisek
Let: 14:45 - 16:25 / 21:45 - 23:20

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné, systém Tour Guide - cena cca 146 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě), pobytovou taxu cca 1,5-2 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu, fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Selfie z Adriatykiem
17.09. - 25.09.2024 9 dní / 7 nocí letecky Katovice polopenze
1 typ pokoje » ["pokoj standardní", 42]
38 811 Kč za 2 dospělé
19 406 Kč za osobu
SLEVA až 27 %
−14 355 Kč
ZOBRAZIT

Poznávací

Let: 14:45 - 16:25 / 21:45 - 23:20 Základní cena zahrnuje: přelet charterovým.. Celý popisek
Let: 14:45 - 16:25 / 21:45 - 23:20

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí), všechny přejezdy klimatizovaným autokarem/autobusem, stravování: snídaně a večeře, služby průvodce, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, spropitné, systém Tour Guide - cena cca 146 EUR/os. (povinný poplatek placený průvodci na místě), pobytovou taxu cca 1,5-2 EUR/den/os. v závislosti na umístění hotelu, fakultativní výlety uvedené v programu, další jídla (která nejsou uvedena v ceně zájezdu) a jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Selfie z Adriatykiem

Další používané názvy

  • Selfie s Jadranem

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám