Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Plavba po starodávných pokladech Egypta hotel

Nenechte si ujít zajímavý zájezd po starodávných pokladech Egypta. Čekají Vás nejen starobylé stavby, ale i tajemné legendy a mýty, plavba luxusní lodí a zapomenutá místa. PROGRAM ZÁJEZDU: 1. den: Přílet, ubytování Do Hurghady přilétáme ve večerních hodinách. Zde na nás již bude čekat náš delegát,

Popis hotelu ?

Nenechte si ujít zajímavý zájezd po starodávných pokladech Egypta. Čekají Vás nejen starobylé stavby, ale i tajemné legendy a mýty, plavba luxusní lodí a zapomenutá místa.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1. den: Přílet, ubytování

Do Hurghady přilétáme ve večerních hodinách. Zde na nás již bude čekat náš delegát, který nás přivítá a my se vydáme transferem do našeho hotelu v Hurghadě. Po ubytování se uložíme ke spánku a odpočinku.
Přenocování v min. 5* hotelu v letovisku Hurghada.

2. den: Káhira a její klenoty vč.oběda (extra) / Výlet po Hurghadě (balíček ALL IN ONE)
Ráno nás po snídani průvodce seznámí s programem a vydáme se na naše první poznávání. Na výběr dnes máme buď výlet do hlavního města Egypta, tedy Káhiry nebo zůstaneme v Hurghadě a uděláme si prohlídku tohoto města.
- V Káhiře na nás čekají ty největší skvosty, které toto město skýtá. Začneme prohlídkou egyptského muzea, navštívíme pyramidy a naší pozornosti neunikne ani sfinga v Gíze. Po obědě (bez nápojů) se vydáme nejprve do orientální parfumerie a budeme mít možnost vidět výrobu vonných esencí a navštívíme i institut papyru. Samozřejmostí bude možnost nákupů. Po skončení prohlídky bude následovat transfer do našeho hotelu.
- U Hurghady na nás čeká pestrá prohlídka tohoto města, kde mj. navštívíme Koptský kostel či mešity. Součástí bude i příjemná procházka krásnou marinou, při které budeme mít i možnost nákupu suvenýrů. Po skončení prohlídky bude následovat transfer do našeho hotelu.
Přenocování v min. 5* hotelu v letovisku Hurghada.

3. den: Nalodění, Luxor, chrám Karnak
Dnešní den zahájíme již v brzkých ranních hodinách (cca v 5 hodin ráno), jelikož se budeme přesouvat z hotelu na naší loď. Vydáme se do Luxoru a nalodíme se na komfortně vybavenou výletní loď. Tímto okamžikem naše plavba po Nilu začíná a v průběhu dne spatříme chrámy na východním břehu Luxoru a samozřejmě navštívíme i ty nejznámější, a to Luxorský chrám a chrám Karnak.
Přenocování v. 5* výletní lodi.

4. den: Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, alabastrová dílna
Dnešní den zahájíme snídaní a vyplavíme se na západní břeh Nilu, jelikož před námi bude jeden z vrcholů naší plavby. Nejprve se vydáme do údolí králů, kde budeme mít možnost vidět hrobky faraonů a dozajista zde na nás dýchne starodávna atmosféra. Pokračovat budeme k chrámu královny Hatšepsut, který ve svých kresbách připomíná její slavné poselství do Somálska. Chrám je velmi zachovalý, neboť je poměrně mladý. Je zasazen do skály a přichází se k němu po širokém schodišti. Následně se vypravíme směrem k Memnonovým kolosům. Jedná se o dvě sochy velkých rozměrů, které od roku 1350 př. n. l. stojí před thébskou nekropolí na západním břehu řeky Nil - západně od nového města. Sochy zpodobňující egyptského faraona Amenhotepa III., který vládl ve staroegyptské 18. dynastii. Chybět dnes nebude ani návštěva alabastrové dílny, kde budete mít možnost zakoupit si suvenýr. Po návratu na naší loď si dáme oběd a poplujeme do města Edfu. Dozajista budeme mít možnost si odpoledne dopřát zábavu a odpočinek.
Přenocování v. 5* výletní lodi.

5. den: Chrám Edfu, chrám Kom Ombo
Po snídani se vydáme k chrámu, který nese stejné jméno jako město, v kterém se nachazíme. Jedná se tedy o chrám Edfu. Město Edfu bylo v řecko-římských dobách známé jako Apollonopolis Magna, protože bůh Hór byl ztotožněn s Apollonem. Chrám, věnovaný bohu Horovi, byl postaven v Ptolemaiovském období, mezi léty 237 až 57 př. n. l a jedná se o jedna z nejlépe zachovaných svatyní v Egyptě.

Po návštěvě chrámu vyplujeme do města Kom Ombo. V průběhu opět budeme mít možnost si dopřát odpočinek a pozorovat malebnou krajinu kolem nás. V městě následně zakotvíme a vydáme se do stejnojmenného chrámu. Jedná se o staroegyptský chrámovým komplex, který se nachází na východním břehu Nilu v Horním Egyptě. Současná podoba chrámu pochází převážně z Ptolemaiovského období, menší části byly dostavěny později za nadvlády Římanů. Zasvěcený byl dvěma bohům. Harverovi se sokolí hlavou (ve starším období známý jako Hor) a krokodýlímu bohovi Sobekovi. Právě kvůli tomuto dvojímu zasvěcení je chrám často nazýván „chrámem dvojitým“. Po prohlídce se nalodíme a vyplujeme do Asuánu.
Přenocování v. 5* výletní lodi.

6. den: Chrám Abú Simbel (extra) / Návštěva nubijské vesnice (balíček ALL IN ONE))
Na výběr dnes máme buď výlet do chrámu Abu Simbel nebo se můžeme podívat do nubijské vesnice.
- Chrám Abú Simbel je monumentální dílo starověku, které patří mezi jednu z mnoha egyptských pamětihodností, která denně láká davy turistů z celého světa a všechny zvídavé zájemce o tajuplnou egyptskou historii. Budeme mít možnost obdivovat gigantické sochy a další stavební skvosty, které jsou vytesané do skály. Chrámový komplex Abú Simbel obsahuje vlastně chrámy dva. Větší chrám je zasvěcen slunečním bohům Horního a Dolního Egypta Amon-Reovi a Re-Horakhteovi a uctíván zde byl také stavitel chrámu Ramesse II., menší chrám nechal faraon postavit své manželce Nefertari, zasvěcen byl Hathor.
- Při návštěvě nubijské vesnice budeme mít možnost se seznámit se zvyky a tradicemi místních obyvatel. Do vesnice pojedeme lodí přes přírodní a chráněné rezervace Nilu. Jakmile dorazíme do vesnice, tak se u jedné rodiny zastavíme, u které si dámě čaj a ochutnáme jejich pokrmy. Nachází se zde i tržiště s kořením a budeme mít možnost si dle libosti nějaké zakoupit. Dále se půjdeme podívat po městečku, navštívíme mešitu nebo jejich školu.
Přenocování v. 5* výletní lodi.

7. den: Chrám Philae, cesta z Asuánu do Hurghady
Po snídani se vydáme objevovat kouzla chrámu Philae, který je nazýván „perlou Nilu“. Představuje jeden z nejznámějších chrámů starověkého Egypta a nalezneme jej poblíž města Asuán v jižním Egyptě ("Horní Egypt"). Název chrámu pochází od názvu ostrova, na němž původně ležel a odkud byl při stavbě nové asuánské přehrady přemístěn na nové místo. Tímto místem se stal Ostrov Agilkia. Chrámový komplex byl zasvěcen bohyni Eset a pochází z období vlády Ptolemaiovců (332 př. n. l. – 30 n. l.). Chrám byl významným poutním místem i náboženským centrem a po nástupu křesťanství se stal posledním místem, kde byl až do 6. století n. l. udržován tradiční kult. V roce 1979 byl chrám zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO a jedná se o jednu z nejnavštěvovanějších egyptských památek.

Po prohlídce se vydáme již autobusem opět směrem k Hurgahdě, kde se ubytujeme v hotelu, budeme mít možnost odpočinku, zábavy a užijeme si program all inclusive v 5* hotelu.
Přenocování v min. 5* hotelu v letovisku Hurghada.

8. den: Odlet zpět do Prahy
Dnes naše poznávání bohužel končí a čeká nás transfer na letiště v Hurghadě a let zpět do Prahy.

Programový balíček „ALL IN ONE“ za 249 USD,- (platba na místě), který obsahuje:
- 2. den: Výlet po Hurghadě vč.návštěvy kostela, mešity
- 3. den: Návštěva Luxorského chrámu a chrámu Karnak
- 4. den: Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, alabastrová dílna
- 5. den: Chrám Edfu, chrám Kom Ombo
- 6. den: Návštěva nubijské vesnice s ochutnávkou, prohlídka vesnice a městečka
- 7. den: Chrám Philae
- Transfer na jednotlivé výlety
- Odborný výklad česky hovořícího průvodce během všech výletů a prohlídek

Programový balíček „BASIC“ za 199 USD,- (platba na místě), který obsahuje:
- 3. den: Návštěva Luxorského chrámu a chrámu Karnak
- 4. den: Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, Memnonovy kolosy, alabastrová dílna
- 5. den: Chrám Edfu, chrám Kom Ombo
- 7. den: Chrám Philae
- Transfer na jednotlivé výlety
- Odborný výklad česky hovořícího průvodce během všech výletů a prohlídek

Možnost dalších fakultativních výletů - EXTRA VÝLETY nezahrnuté v programovém balíčku:

- 2. den: Káhira a její klenoty (pyramidy, muzeum, atp.) vč.oběda za 125 EUR
- 6. den: Chrám Abú Simbel za 120 EUR

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • PLAVBA PO STARODÁVNÝCH POKLADECH EGYPTA

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám