Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Etiopie - informace

Hledáte zájezd do Etiopie, fascinující země v Africe s bohatou historií a nádhernými přírodními krásami? Etiopie nabízí zájezdy do různých částí této rozmanité země, ať už toužíte po prozkoumání historických památek v Addis Abebě, návštěvě unikátního skalního kostela v Lalibela, zkoumání kultury a tradic místních etnik v Omo Valley nebo...

Informace o zemi Etiopie

Hledáte zájezd do Etiopie, fascinující země v Africe s bohatou historií a nádhernými přírodními krásami? Etiopie nabízí zájezdy do různých částí této rozmanité země, ať už toužíte po prozkoumání historických památek v Addis Abebě, návštěvě unikátního skalního kostela v Lalibela, zkoumání kultury a tradic místních etnik v Omo Valley nebo objevování nádherných přírodních scenérií v Simien Mountains.

Etiopie, což je historicky bohatá země v Africe, je jedním z nejstarších států na světě a zároveň zemí s poutavou kulturou, nádhernou přírodou a rozmanitým dědictvím. Ležící na východním africkém kontinentě, Etiopie nabízí turistům mnoho zajímavostí a zážitků.

Hlavním městem Etiopie je Addis Abeba, což je moderní metropole s pulzující energií, výstavními galeriemi, tradičními trhy a úžasnou kuchyní. Zde se také nachází sídlo Africké unie, což dává městu významnou geopolitickou pozici.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Etiopie je Lalibela, město známé svými skalními kostely, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tyto úchvatné kostely byly vytesány do žuly a představují architektonické zázraky.

Etiopie je také domovem jedinečných etnických skupin a kultur. Omo Valley v jižní části země je známé pro svou pestrou rozmanitost kmenů a tradičních obyvatel. Toto místo přináší jedinečnou možnost poznat různé kmeny, jejich zvyky a tradice.

Dále Etiopie nesie označení "Země tisíců výškových rozdílů" díky svým pohorím včetně Simien Mountains a Bale Mountains. Tyto oblasti nabízejí nádhernou krajinu, trekkingové trasy a možnost pozorovat vzácnou divokou zvěř.

Historickým pokladem je také město Axum, které bylo centrem starověkého Aksumského království a domovem obrovských stél a dalších archeologických památek.

Etiopie je rovněž známá svým jedinečným kulturním dědictvím a etiopským pravoslavným křesťanstvím. Turisté zde mohou navštívit nádherné kláštery, kostely a monastýry a být svědky tradičních náboženských ceremonií.

V neposlední řadě bychom neměli opomenout etiopskou kuchyni, která nabízí lahodné pokrmy jako injera (kvašený chléb) a wat (kořeněná omáčka), stejně jako kávu, která má hluboké historické kořeny v této zemi.

Etiopie je zemí, která spojuje překrásnou přírodu, bohatou historii a jedinečnou kulturu. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit tuto africkou perlu, se mohou těšit na dobrodružství, které zahrnuje historické objevy, úžasnou přírodu a setkání s poutavými etnickými skupinami.

Etiopie - informace o destinacích

Mapa Etiopie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám