Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Paříž, Versailles a Eiffelova věž hotel

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.     Program zájezdu 1. den Cesta do Paříže, umělecký Montmartre Po setkání naší cestovatelské skupiny na letišti se odbavíme a bude

1 zájezd od 22 901 Kč

Popis hotelu ?

Užijte si Paříž v pohodovém tempu! Celých 5 dní v této kulturní a umělecké metropoli Vám to zaručí. Čas bude na památky, francouzskou kuchyni i netradiční zážitky.
 
Program zájezdu
1. den
Cesta do Paříže, umělecký Montmartre
Po setkání naší cestovatelské skupiny na letišti se odbavíme a bude následovat cesta do Paříže. Po příletu se přesuneme soukromým transferem na hotel.
V podvečer se vydáme na procházku úzkými uličkami malebného Montmartru. Domy umělců, kavárničky a vůně francouzské kuchyně z něj dělají nejromantičtější pařížskou čtvrť. Užijeme si výhled na Paříž i bělostně zářící baziliku Sacré-Couer, povíme si pikantnosti ze světa kabaretu Moulin Rouge a v některé z místních restaurací ochutnáme pravou francouzskou kuchyni.
 
2. den
Lucemburské zahrady, Latinská čtvrť, univerzita Sorbonna, katedrála Notre-Dame, Justiční
Palác, La Conciergerie, Musée d´Orsay
Naši ranní kávu si vychutnáme v rozkvetlých Lucemburských zahradách. Rozlehlý parkový komplex zdobí impozantní budova paláce, který dnes slouží jako sídlo senátu. Jen o kousek dál dojdeme do tzv. čtvrti učenců, tedy Latinské čtvrti. Prohlédneme si Sorbonnu, jednu z nejstarších univerzit na světě a římskou historii nám připomenou pozůstatky lázní Cluny. Cestou budeme míjet velkolepou budovu Pantheonu, ve kterém jsou uloženy ostatky slavných francouzských spisovatelů, politiků, vědců i myslitelů.
Na výborný francouzský oběd si zajdeme v Latinské čtvrti. Ochutnáme šneky po burgundsku, tradiční cibulačku, kachnu na pomerančích i lahodné creme brulée! Čerstvá francouzská bageta a sklenička vína nebudou chybět! Na ostrově Île de la Cité si prohlédneme opravu jednoho z největších pařížských klenotů, katedrály Notre-Dame, kterou proslavil příběh krásné cikánky Esmeraldy a ošklivého Zvoníka. Poté zamíříme k Justičnímu paláci a středověké královské pevnosti La Conciegerie, jež za Velké francouzské revoluce sloužila jako vězení. K nejznámějším vězňům té doby patřila sama královna Marie Antoinetta.
Na závěr dne mohou milovníci impresionistického umění zamířit do Museé d´Orsay. V krásné budově bývalého železničního nádraží najdete bohaté sbírky impresionistického a postimpresionistického umění. Těšit se tak můžete na obrazy Moneta, Renoira, Cézanna, van Gogha či Matisse.
 
3. den
Náměstí Concorde, bulvár Champs-Elysées, Vítězný oblouk, La Défense, muzeum Louvre
Po snídani se vydáme na největší pařížské náměstí, Place de la Concorde, s egyptským obeliskem uprostřed. V těsné blízkosti uvidíme mezi stromy prosvítat Elysejský palác, dnešní sídlo prezidentů. Příjemnou procházkou po Champs-Elysées, jednom z nejdelších a nejdražších pařížských bulvárů, dojdeme až k Napoleonově Vítěznému oblouku.
Na oběd zamíříme do moderní čtvrti La Défense. Budovy ze skla, oceli a betonu nám budou až nápadně připomínat Manhattan. Vedle sídel firem, kanceláří a hotelových řetězců zde najdeme velké nákupní centrum a tzv. Grande Arche. Velká archa má symbolizovat okno do světa a je považována za moderní protějšek Vítězného oblouku.
Na závěr dne zamíříme k jednomu z největších a nejslavnějších muzeí světa, k Louvru. Původně pevnost, poté velkolepý královský palác, střeží tisíce uměleckých a historických předmětů. Sbírky nevyčíslitelné hodnoty, reprezentační komnaty císaře Napoleona III., egyptské mumie či slavný obraz Mony Lisy určitě stojí za vidění! K odpočinku přímo vyzývají rozlehlé Tuilerijské zahrady nebo kavárna Café Marly s výhledem na nádvoří Louvru a skleněnou Yo Ming Peiovu pyramidu.
 
4. den
Tradiční francouzské trhy, zámek a zahrady ve Versailles, romantická plavba lodí
Po snídani  se vydáme na cestu příměstským vlakem do nedaleké Versailles. Naší první zastávkou budou tradiční francouzské trhy. Ve stáncích plných čerstvého ovoce a zeleniny, uzenin, kachních paštik, olivových tapenád, sýrů a dalších domácích produktů si můžeme nakoupit na piknik ve versailleských zahradách.
Lehký oběd si poté dopřejme v některé z malebných palačinkáren v blízkosti tržního náměstí. Poté již zamíříme k impozantní stavbě zámku Versailles, jednomu z největších a nejkrásnějších královských komplexů na světě. Zájemci mohou navštívit soukromé i reprezentativní komnaty Ludvíka XIV. se světoznámou Zrcadlovou galerií a na chvíli se tak vcítit do role nejmocnějšího francouzského panovníka. Rozsáhlé versailleské zahrady se stovkami fontán jsou příjemným místem k odpočinku a rozjímaní. Za vidění stojí také Malý a Velký Trianon se soukromými zahradami a netradiční selská usedlost Marie Antoinetty.
Den zakončíme romantickou projížďkou lodí po Seině. Se zapadajícím sluncem se nám hlavní pařížské monumenty ukážou ve zcela jiné perspektivě.
 
5. den
Eiffelova věž, Martova pole, Invalidovna, most Alexandra III., průmyslové paláce, návrat domů
Po snídani navštívíme nejslavnější monument Paříže, Eiffelovu věž. Její velikost a krása se nám představí z vyhlídky paláce Trocadéro. Poté se již každý sám za sebe rozhodne, do kterého patra této úchvatné stavby se vydá a zda výtahem nebo pěšky. Ty nejodvážnější čeká ve výšce téměř 300 metrů krásná podívaná i milé setkání s Gustavem Eiffelem.
Po stopách francouzského generála a císaře, Napoleona I., se vydáme procházkou po Martových polích, okolo Vojenské akademie až k majestátní budově Invalidovny. Právě zde, pod zlacenou kupolí chrámu, odpočívá v sarkofágu tělo tohoto geniálního stratéga a vojevůdce.
S Paříží se na závěr rozloučíme na nejkrásnějším pařížském mostě Alexandra III. a pohledem na velkolepé secesní průmyslové paláce. Poté nás už čeká návrat na hotel, přejezd objednaným minibusem na letiště a zpáteční let domů.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Vyberte
Termín Délka Doprava Strava a pokoje
09.10. - 13.10.2024 5 dní / 4 noci letecky Praha snídaně
45 802 Kč za 2 dospělé
22 901 Kč za osobu
SLEVA až 19 %
−10 744 Kč
ZOBRAZIT

Eurovíkendy

Cena zahrnuje: zpáteční letenka včetně palivových poplatků 4x ubytování ve 3*.. Celý popisek
Cena zahrnuje:
zpáteční letenka včetně palivových poplatků
4x ubytování ve 3* hotelu
4x snídaně
transfer z/na letiště
služby průvodce
pobytové taxy
zavazadlo příruční do 10 kg
100% pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje:
cestovní pojištění
vstupné do památek
dopravu po Paříži a do Versailles, 30 EUR
společný oběd v typické francouzské restauraci
odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1800 Kč
příplatek za jednolůžkový pokoj, 3900 Kč
doporučené kapesné včetně dopravného, 210 EUR

Vstupné do památek, muzeí a atrakcí
S návštěvou uvedených památek, degustací či představení se v programu zájezdu počítá. Pokud není uvedeno jinak, hradí se vstupné až na místě. Vstupenky, které je nutné objednat předem, jsou níže označeny a budete mít možnost si je doplnit do své elektronické cestovní smlouvy.

vstupné na Eiffelovu věž, 3. patro výtahem – dospělý 30 EUR, 2. patro výtahem – dospělý 189UR, 2. patro pěšky – dospělý 12 EUR
vstupenka do muzea Louvre, dospělý 22 EUR
Versailles Pass (Versailles zámek + zahrady + Velký a Malý Trianon, Doména Marie A.), 27 EUR
Versailles zámek (samostatně), 21 EUR
Versailles zahrady (samostatně), 10 EUR
Versailles Trianony (samostatně), 12 EUR
plavba lodí po Seině (1h) v doprovodu průvodce, 15 EUR (hradí se na místě)
představení v kabaretu Moulin Rouge, cca 160 EUR, individuální program (rezervujte předem u CK)

představení Paradis Latin, cca 95 EUR, individuální program (rezervujte předem u CK)
Studenti do 25 let mají po předložení dokladu totožnosti (OP/PAS) vstup do státních památek jako muzeum Louvre, zámek Versailles, Invalidovna nebo Pantheon zdarma.

Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
Cestovní pojištění za Vás rádi vyřídíme my u pojišťovny Slavia, stačí si zvolit variantu. Součástí našeho pojištění je rovněž pojištění storna zájezdu, pokud byste se zájezdu nemohli zúčastnit. Podmínky plnění storna zájezdu naleznete v pojistných podmínkách pojišťovny Slavia, str. 17 – Zvláštní pojistné podmínky pro případ storno cesty. Cestovní pojištění se vztahuje také na Covid-19 v případě, že cestujete do bezpečné země (dle semaforu).

Srovnávací tabulka cestovního pojištění
Pojistné podmínky pojišťovny Slavia


Cestovní zavazadla
Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností a to včetně koleček a rukojeti
Zavazadlo za příplatek 1800 Kč – odbavované zavazadlo (kufr, cestovní taška), do maximální hmotnosti 20-23 kg 
Přečtěte si více o cestovních zavazadlech a dokladech
Informace o přesných váhových a rozměrových limitech zavazadel Vám budou sděleny v cestovních pokynech, které od nás obdržíte 10 dní před zájezdem nebo na vyžádání u cestovní kanceláře. Ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu. Pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet dle aktuálních cen leteckých společností.

Cestovní doklady
Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.

Důležité informace
Program zájezdu první a poslední den

Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem. Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech. Není-li v textu programu přímo uvedeno, že se navštíví interiér památky (atrakce), má se za to, že bude viděn pouze její exteriér.

Program s průvodcem

Absolvování programu s průvodcem není povinné. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Průvodce nemůže dle platných legislativních podmínek země provádět uvnitř památek. Výjimku tvoří průvodci, kteří v dané zemi přímo žijí a vlastní místní průvodcovskou licenci. Komentované prohlídky památek jsou v takovém případě zahrnuty v ceně zájezdu (po zakoupení vstupenky do památky).

Náročnost programu

Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Pokud máte jakékoliv zdravotní omezení, je nutné jej nahlásit již při rezervaci zájezdu. Obecně jsou poznávací zájezdy ve městech jako Paříž, Londýn, Barcelona či Řím náročnější na chůzi, kdy každý den se nachodí okolo 10 – 15 tis. kroků. I v případě zájezdů 55+ je nutné počítat s tím, že program ve městě je celodenní. Zájezdy koncipované minivanem jsou méně náročné. Minivan může parkovat vždy kousek od památky či města a tudíž je vhodnější pro osoby 55+.

Vstupné do památek, atrakcí, vinařství

Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací, které jsou uvedené na našich stránkách a kupují se až na místě, jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech.

Ubytování v hotelu

Ubytování v hotelu po příjezdu je možné až po 15 hodině. V dřívějším čase budou zavazadla uloženy na recepci a k ubytování dojde až po návratu z prohlídky. Poslední den je nutné opustit pokoj do 10. hodiny. Na hotelech bývá nejčastěji dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí. V případě oddělených postelí je nutné tento požadavek nahlásit ihned při rezervaci zájezdu (CK se bude snažit pokoj zajistit, ale nelze jej vždy garantovat). Třílůžkové pokoje jsou ve většině případů vybaveny manželskou postelí a přistýlkou pro dítě. Čtyřlůžkové pokoje na hotelech u poznávacích zájezdů zpravidla vůbec nebývají.

Rezervujte si zájezd co nejdříve

Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem vždy rostou.

Realizace zájezdu

Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity.

Povinné smluvní údaje
Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Pokud máte jakékoliv zdravotní omezení, je nutné jej nahlásit již při rezervaci zájezdu. Obecně jsou poznávací zájezdy ve městech jako Paříž, Londýn, Barcelona či Řím náročnější na chůzi. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 nebo 8 osob (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).

Další používané názvy

  • Paříž, Versailles a Eiffelova věž

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám