Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Francouzská Guyana - informace

Hledáte zájezd do Francouzské Guyany, exotického zámořského území Francie v jižní Americe? Francouzská Guyana nabízí zájezdy do jedinečného a tajemného prostředí, kde se můžete těšit na nádhernou přírodu, bohaté ekosystémy a zvláštní smíšení kultur. Francouzská Guyana, zámořský departement Francie na severovýchodním pobřeží Jižní Ameriky, je...

Informace o zemi Francouzská Guyana

Hledáte zájezd do Francouzské Guyany, exotického zámořského území Francie v jižní Americe? Francouzská Guyana nabízí zájezdy do jedinečného a tajemného prostředí, kde se můžete těšit na nádhernou přírodu, bohaté ekosystémy a zvláštní smíšení kultur.

Francouzská Guyana, zámořský departement Francie na severovýchodním pobřeží Jižní Ameriky, je unikátní a fascinující destinací. Tato rozlehlá oblast je známá pro svou přírodní krásu, biodiverzitu, a bohatou historii.

Hlavním městem Francouzské Guyany je Cayenne, které nabízí pestré kulturní zážitky, trhy, koloniální architekturu a historické památky. Můžete navštívit Cayenský vězeňský tábor, který je důležitou součástí historie Guyany a byl v minulosti využíván pro deportaci politických vězňů.

Jedním z nejvýznamnějších aspektů Guyany je její jedinečná přírodní krása a biodiverzita. Tato země je známá svými tropickými deštnými pralesy, mnoha druhy fauny a flory a úžasnými řekami, jako je Maroni a Oyapock. Guyana je domovem vzácných druhů ptáků, včetně guanů, arů a papoušků. Návštěvníci mohou podniknout výpravy do deštného pralesa, kde mají možnost pozorovat divokou zvěř, pralesní rostliny a vodopády.

Dalším významným prvkem Guyany je vesnice a kmeny domorodých obyvatel, jako jsou Wayana a Palikur. Tyto komunity uchovávají své tradiční zvyky, umění a zpěv a turisté mají možnost se s nimi seznámit a zjistit více o jejich kultuře.

Guyana je také známá svými kosmickými základnami. Francouzská kosmická agentura má základny na Guyaně, což z ní činí klíčové místo pro kosmické mise a vypouštění raket.

Dalším důležitým aspektem kultury Guyany je kulinarie. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako je acoupa tucupa (rybí pokrm), a francouzské pečivo a dezerty.

Celkově lze říci, že Francouzská Guyana je zemí s bohatou biodiverzitou, kulturou a historií. Pro turisty, kteří hledají přírodní dobrodružství, kulturní poznání a odlišnou perspektivu, je to nezapomenutelná destinace.

Francouzská Guyana - informace o destinacích

Mapa Francouzská Guyana - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám