Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Gambie - informace

Hledáte zájezd do Gambie, malého státu na západním pobřeží Afriky? Gambie nabízí zájezdy do slunného ráje, kde se můžete těšit na krásné pláže, úchvatnou říční krajinu a bohatou přírodu. Gambie, země na západním pobřeží Afriky, je jedinečná destinace, která kombinuje nádhernou přírodu, bohatou kulturu a historii. Tato úzká země, která je z velké...

Informace o zemi Gambie

Hledáte zájezd do Gambie, malého státu na západním pobřeží Afriky? Gambie nabízí zájezdy do slunného ráje, kde se můžete těšit na krásné pláže, úchvatnou říční krajinu a bohatou přírodu.

Gambie, země na západním pobřeží Afriky, je jedinečná destinace, která kombinuje nádhernou přírodu, bohatou kulturu a historii. Tato úzká země, která je z velké části obklopena Senegalem, má mnoho co nabídnout turistům.

Hlavním městem Gambie je Banjul, které leží na břehu řeky Gambie. Město je plné trhů, tradičních řemeslných dílen a nabízí pohled na místní každodenní život. Kolem Banjulu se nachází několik pláží, jako je Cape Point Beach, které lákají turisty na relaxaci a koupání.

Gambie je známá svými řekami a mangrovníky. Řeka Gambie prochází zemí a je skvělým místem pro vodní aktivity, jako je plavba na kanoe, rybaření a pozorování ptáků. Mangrovníky kolem řeky jsou důležitým stanovištěm pro mnoho druhů ptáků a další zvěře.

Další významnou atrakcí je historický ostrov James Island (Kunta Kinteh Island), který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento ostrov byl důležitým uzlem pro obchod s otroky během období otroctví a návštěvníci zde mohou vidět staré pevnosti a památky spojené s touto temnou kapitolou historie.

Gambie má bohatou kulturu a tradice. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní sdílet svou kulturu s návštěvníky. Můžete vidět tradiční tance a hudbu a ochutnat místní jídla, jako je domodah (rybí polévka) a benachin (kuře nebo ryba s rýží a zeleninou).

Důležitou součástí gambijské kultury je také řemeslná práce, včetně tkalcovství, keramiky a zpracování textilu. Na trzích a v místních obchodech můžete zakoupit ručně vyrobené výrobky jako suvenýry.

Gambie je také známá jako ráj pro milovníky ornitologie, protože má bohatou avifaunu a je domovem mnoha druhů ptáků, včetně čápů, pelikánů a orlů.

Celkově lze říci, že Gambie je malebnou destinací, která nabízí pestrou směsici přírodních krás, historie a kultury. Je to skvělé místo pro dobrodružství a poznávání západoafrického dědictví.

Mapa Gambie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám