Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Írán - informace

Hledáte zájezd do Íránu, země s bohatou historií, kulturou a ohromujícími památkami, které vás okouzlí svou jedinečností a exotikou? Írán nabízí zájezdy do země s rozmanitými atrakcemi a fascinujícím kulturním dědictvím. Írán, stát ležící v jihozápadní Asii, je zemí s bohatou historií, kulturou a krásnou krajinou. Tato země, která kdysi...

Informace o zemi Írán

Hledáte zájezd do Íránu, země s bohatou historií, kulturou a ohromujícími památkami, které vás okouzlí svou jedinečností a exotikou? Írán nabízí zájezdy do země s rozmanitými atrakcemi a fascinujícím kulturním dědictvím.

Írán, stát ležící v jihozápadní Asii, je zemí s bohatou historií, kulturou a krásnou krajinou. Tato země, která kdysi dominovala starověké Perské říši, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a dobrodružství.

Hlavním městem Íránu je Teherán, moderní metropole s muzei, galeriemi, historickými památkami a živým uličním životem. Írán je známý pro své muzea, jako je Národní muzeum, kde jsou vystaveny umělecké a historické sbírky.

Írán je bohatý na historické památky, včetně starověkých perských měst a památek, jako je Persepolis, kde můžete obdivovat rozsáhlé ruinové město z achaimenovské éry. Shiraz je známý pro svou krásnou zahradu Eram a mauzoleum Háfiz, které je důležité pro perskou poezii.

Kulturní scéna Íránu je bohatá a zahrnuje tradiční tance a hudbu. Můžete sledovat tradiční tance, jako je tanec do klipu, a poslouchat hudbu, jako je perský klasický hudební styl.

Írán má také bohatou kulinářskou tradici. Tradiční pokrmy zahrnují kebabs, rýži s kořením a bylinkami (chelo kebab), a tradiční polévku ash-e reshteh. Chajjám, známý perský básník, popsal víno a poezii jako dva hlavní způsoby, jak se můžeme vyhnout životnímu utrpení, takže íránské víno, i když veřejně nepřístupné, hraje určitou roli v tamní kultuře.

Írán má také úchvatnou přírodu, zahrnující hory, pouště a národní parky. Hory Alborz a Zagros jsou oblíbenými destinacemi pro horolezce a turisty. Kaspické moře na severu a Perský záliv na jihu nabízí příležitosti pro koupání a vodní sporty.

Celkově lze říci, že Írán je destinací, která spojuje historii, kulturu, kulinářské lahůdky a krásnou krajinu. Je to místo, které láká cestovatele hledající dobrodružství a poznání v jedinečném prostředí.

Írán - informace o destinacích

Mapa Írán - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám