Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Kazachstán - kráska stepí, kaňonu a velehor hotel

ALMATA - MEDEO - ŠYMBULAK - ČARYNSKÝ KAŇON - ETNOAUL GUNNY - KOK-TOBE - NUR SULTAN - A.L.Ž.I.R   Program zájezdu: 1. DEN Odlet z Prahy do Almaty (let s přestupem). 2. DEN V brzkých ranních hodinách přiletíme do Almaty, (dříve Alma-ta), která se nachází na úpatí Ťan šanu, v čemž také spočívá

Popis hotelu ?

ALMATA - MEDEO - ŠYMBULAK - ČARYNSKÝ KAŇON - ETNOAUL GUNNY - KOK-TOBE - NUR SULTAN - A.L.Ž.I.R
 
Program zájezdu:
1. DEN
Odlet z Prahy do Almaty (let s přestupem).
2. DEN
V brzkých ranních hodinách přiletíme do Almaty, (dříve Alma-ta), která se nachází na úpatí Ťan šanu, v čemž také spočívá atraktivita tohoto města. Výhled na zasněžené vrcholky hor šestého největšího masivu světa nás bude provázet po celou dobu pobytu v tomto městě. Transfer na ubytování, odpočinek. Naše seznámení s Kazachstánem začneme tradičním obědem, během nějž se seznámíme s kazašskou národní kuchyní. Poté již vyrazíme za krásami okolí Almaty. Ve výšce 1 700 m zavítáme k nejvýše položenému rychlobluslařskému stadionu na světě s tribunami pro 8 500 diváků, jež bylo i dějištěm asijské olympiády v roce 2011. Vysokohorské středisko Šymbulak, kdysi kultovní středisko SSSR, je vynikajícím výchozím bodem pro turistiku. Lanovkami nebo minibusy vyjedeme až do výšky 3 000 m, odkud se nám rozevřou dech beroucí výhledy, a my se můžeme rozhodnout, ke kterému překladu tohoto horského masivu se kloníme my – Nebeské Hory z čínštiny nebo Hory duchů z urgujštiny. Na večeři se vrátíme do našeho hotelu.
3. DEN
Po snídani se vydáme na celodenní výlet do 154 km dlouhého Čarynského kaňonu táhnoucího se podél stejnojmenné řeky. Jeho skalní stěny leckde dosahují výšky 3 000 metrů, což je důvodem jeho přezdívky „Grand Canyon Kazachstánu“. Ten kazašský je sice oproti kaňonu v Coloradu menší, nicméně stejně spektakulární. Projdeme se Červeným kaňonem či údolím Zámků, které v průběhu tisíců a milionů let vyhloubily dešťové vody. Po procházce si vychutnáme oběd s výhledem na hory z terasy restaurace. Cestou zpět budeme hluboký kaňon obdivovat z ptačí perspektivy a budou se před námi rozevírat překrásné pohledy. Uvidíme zdejší faunu a flóru, z nichž mnohé druhy čelí v současné době ohrožení. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět do Almaty. Večeře.
4. DEN
Po snídani se vydáme na výlet do etnického centra kočovníků Etnoaul Gunny vzdáleného od Almaty 35 km. Ve vesnici malebně položené na úpatí hor najdeme život minulých století. Seznámíme se s Gunnny – předky Kazachů a jejich způsobem života. Budeme mít možnost ochutnat tradiční pokrmy, prohlédneme si národní kroje, uvidíme tradiční obydlí kočovných kmenů jurtu a výrobu plsti. Budeme mít možnost projet se na koních i na velbloudech anebo si vyzkoušet lukostřelbu. V pozdním odpoledni se vrátíme do Almaty. Večeře.
5. DEN
Po snídani se vydáme na procházku bývalým hlavním městem Kazachstánu. Seznámíme se s historií ortodoxní katedrály Nanebevzetí, jejíž konstrukce je celá ze dřeva a jako jedna z mála přežila zemětřesení v roce 1910. V Almatě, jež v překladu znamená jablko, a proto uvidíme sochy a jiná umělecká díla tvořená z jablek. Naše kroky povedou k náměstí Republiky, kde budeme obdivovat hrdě se tyčící monument Nezávislosti a sídlo presidenta. Určitě si nesmíme nechat ujít návštěvu zdejšího 140 let starého Zeleného trhu, kde budeme mít příležitost nakoupit kazašské speciality od suchých plodů, tradičního kurtu, kumysu a sušeného koňského masa až po starobylou odrůdu jablek Aport svázaných s historií Almaty. Pohledem nejen na celé město, ale také na zasněžené vrcholky Ťan Šanu, se rozloučíme po výjezdu lanovkou na vyhlídku k televiznímu vysílači Kok-Tobe, který se vypíná nad městem ve výšce 1 100 metrů. Po obědě v Almatě přejedeme na letiště a odletíme do Nur Sultanu.
6. DEN
Dnešní den se budeme věnovat hlavnímu městu Kazachstánu Nur Sultan (dříve Astana), které v překladu znamená zářivý vládce a leží na řece Jesil. Nejprve však odjedeme do nedalekého Akmolu, kde se ve stalinistické éře nacházel jeden z lágrů Gulagu pro matky a děti mužů odsouzených za vlastizradu. Smutné dopisy dětí matkám i fotografie vězňů tiše dokládají časy, které se již nikdy nemají opakovat v dnešním muzeu politických represí a totalitarismu A.L.Ž.I.R (což je zkrátka z ruských slov: Akmolinský lágr žen zrádců vlasti). Poté se budeme věnovat prohlídce hlavního města a druhého největšího města Kazachstánu, pyšně demonstrujícího ekonomický rozvoj země s megalomanskými architektonickými výstřelky využívajících ty nejvyspělejší technologie a design. Podíváme se k hlavnímu orientačnímu bodu celého města, kterým je bezpochyby vyhlídková věž Bajterek, symbol mytologického životního prostoru představující topol. Palác Chanšatyr, který připomíná šatyr kolosálních rozměrů, byl místem, kde se konaly velkolepé oslavy sedmdesátin prezidenta Nazarbajeva maskované jako Den města. Nyní slouží jako luxusní nákupní středisko. Večeře.
7. DEN
Po snídani navštívíme pavilony mezinárodní výstavy EXPO, která v hlavním městě Kazachstánu proběhla v roce 2017. Vzhledem k tematickému ladění expozice, zabývající se alternativním využitím energie v budoucnosti, si budeme moci například prohlédnout interaktivní expozici dějin Země a Vesmíru. Navštívíme jednu z nejnovějších a nejkrásnějších dominant města – mešitu Sultan Khasret, na jejíž výstavbě se podílelo na 1 500 stavitelů, zastavíme se také u mešity Nur Astana se čtyřmi minarety měřící 63 m. Opomenout nesmíme Prezidentský palác Ak Orda (vstup dovnitř není možný), kde se autoři zaměřili na vytvoření neopakovatelného, jedinečného komplexu, který symbolizuje právě sílu a dynamiku rychle se rozvíjející země. Poté navštívíme palác Míru a harmonie – 62 metrů vysokou Pyramidu, která je symbolem přátelství, jednoty a míru v Kazachstánu – je domovem křesťanství, islámu, judaismu, buddhismu, hinduismu a dalších náboženství, odpolední program zakončíme procházkou po nábřeží řeky Jesil, jehož pěší zóna Arbat nabízí příležitost k nákupu kazašských specialit v nezapomenutelné atmosféře. Závěrečná večeře.
8. DEN
Ráno odjedeme na letiště a odletíme do Prahy.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Kazachstán - kráska stepí, velehor a kaňonu

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám