Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Kypr - informace

Hledáte zájezd na Kypr, krásný ostrov v Středozemním moři, který kombinuje bohatou historii, pohostinné obyvatele a slunečné pláže? Kypr je země s mnoha tvářemi, kde se stýkají antické památky, horské vesnice a malebné přímořské letoviska. Kypr, nádherný ostrov východně od Středomoří, je znám svými slunečnými plážemi, bohatou historií, kulturou...

Informace o zemi Kypr

Hledáte zájezd na Kypr, krásný ostrov v Středozemním moři, který kombinuje bohatou historii, pohostinné obyvatele a slunečné pláže? Kypr je země s mnoha tvářemi, kde se stýkají antické památky, horské vesnice a malebné přímořské letoviska.

Kypr, nádherný ostrov východně od Středomoří, je znám svými slunečnými plážemi, bohatou historií, kulturou a pohostinnými obyvateli. Tato země kombinuje starověké památky, malebná města a malebné pláže, což ji činí oblíbeným turistickým cílem.

Hlavní město Nikósie je jediným děleným hlavním městem na světě, kde se setkávají turecká a řecká kultura. Město je plné historických památek, jako je hrad Kyrenia, starověká města Salamis a Kourion, a klášter Agios Neophytos.

Kypr je také znám svými nádhernými plážemi. Pláže na jihu ostrova, jako je Nissi Beach v Ayia Napa, jsou ideální pro relaxaci, slunění a vodní sporty. Na severu ostrova najdete tiché zátoky a útesy, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování.

Ostrovní kuchyně je chutná a rozmanitá. Meze, tradiční cyprský pokrm podávaný ve formě malých pokrmů, nabízí výběr masa, ryb, zeleniny a sýrů. Kyperská vína jsou také známá po celém světě a mnoho vinařství na ostrově nabízí degustace vín.

Kypr je bohatý na historii a archeologii. Archeologické naleziště, jako je starověké město Pafos (které je zařazeno na seznamu světového dědictví UNESCO), poskytují návštěvníkům pohled do minulosti ostrova. Krásné byzantské kostely, kláštery a hrobky jsou také důkazem bohaté historie Kypru.

Celkově lze říci, že Kypr je země s bohatou historií, ohromujícími plážemi a přátelskými obyvateli. Pro cestovatele nabízí možnost prozkoumat starověké památky, relaxovat na krásných plážích a poznat bohatou kulturu a kuchyni této malebné země.

Mapa Kypr - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám