Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Kyrgyzstán - informace

Hledáte zájezd do Kyrgyzstánu, krásné země v srdci Střední Asie, která láká svými horskými krajinami, kulturními poklady a pohostinnými obyvateli? Kyrgyzstán, známý jako "Švýcarsko Střední Asie", je rájem pro dobrodruhy, milovníky přírody a zájemce o exotickou kulturu. Kyrgyzstán, malebná země v srdci Střední Asie, je známý svými nádhernými...

Informace o zemi Kyrgyzstán

Hledáte zájezd do Kyrgyzstánu, krásné země v srdci Střední Asie, která láká svými horskými krajinami, kulturními poklady a pohostinnými obyvateli? Kyrgyzstán, známý jako "Švýcarsko Střední Asie", je rájem pro dobrodruhy, milovníky přírody a zájemce o exotickou kulturu.

Kyrgyzstán, malebná země v srdci Střední Asie, je známý svými nádhernými horskými krajinami, prastarými kulturami nomádských kmenů a bohatou historií. Tato země, ležící na hedvábné stezce, přináší cestovatelům jedinečné dobrodružství mezi vrcholky hor, jezery a rozmanitými kulturami.

Hory tvoří většinu krajiny Kyrgyzstánu, což dává příležitost pro výlety, horolezectví a pěší túry. Pamírské hory v jihovýchodní části země jsou domovem několika vrcholů nad 7 000 metrů, což přiláká zkušené horolezce z celého světa. Jezero Issyk-Kul, jedno z největších horských jezer na světě, nabízí příležitost pro plavání, rybaření a relaxaci na pobřeží.

Kyrgyzstán je známý svými nomádskými tradicemi, které zahrnují dobytčářství, kočování a tradice nomádských hudebníků, zpěváků a básníků zvaných "akyns". Na jarních festivalech, jako je Nooruz (nový rok), můžete zažít tuto tradiční kulturu v celé své kráse.

Hlavní město Biškek je moderním městem, kde se stýkají historie a současnost. Osh, druhé největší město země, je jedním z nejstarších obydlených míst na světě a je známé svým starověkým trhem.

Kyrgyzská kuchyně je chutná a sytá, s vlivy ze střední Asie. Místní speciality zahrnují manty (uzené těstoviny plněné masem a cibulí), lagman (polévka s nudlemi, masem a zeleninou) a samsy (smazané těstoviny plněné masem).

Celkově lze říci, že Kyrgyzstán je zemí neporušené přírody, bohaté kultury a pohostinných lidí. Pro dobrodružné cestovatele a milovníky přírody nabízí možnost prozkoumat jedinečné prostředí hor a jezer, objevovat nomádskou kulturu a zažít autentické zážitky v srdci Střední Asie.

Kyrgyzstán - informace o destinacích

Mapa Kyrgyzstán - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám