Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Libanon - informace

Hledáte zájezd do krásného Libanonu? Naše zájezdy do Libanonu vám nabídnou nezapomenutelnou cestovatelskou zkušenost, plnou fascinující historie, pohostinnosti a úchvatné krajiny. Libanon je zemí, která spojuje starověké památky s moderním životním stylem a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na Blízký východ.   Libanon, oficiálně Libanonská...

Informace o zemi Libanon

Hledáte zájezd do krásného Libanonu? Naše zájezdy do Libanonu vám nabídnou nezapomenutelnou cestovatelskou zkušenost, plnou fascinující historie, pohostinnosti a úchvatné krajiny. Libanon je zemí, která spojuje starověké památky s moderním životním stylem a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na Blízký východ.

Libanon, oficiálně Libanonská republika, je fascinující zemí nacházející se na východním pobřeží Středozemního moře v jihozápadní Asii. Tato malebná země je známá svou rozmanitou kulturou, bohatou historií a úchvatnou krajinou.

Hlavním městem Libanonu je Bejrút, který je bránou do této rozmanité země. Bejrút je kosmopolitním městem plným kontrastů, kde se setkávají moderní mrakodrapy a historické čtvrti. V centru města najdete trhy plné tradičního zboží a místních lahůdek, jako je falafel, hummus a baklava. Bejrút je také domovem mnoha muzeí, galerií a historických památek, které zahrnují antické římské ruiny a krásné mešity.

Libanon je bohatý na přírodní krásy. Na severu země najdete horský řetězec Libanonské hory, který nabízí úchvatné výhledy, turistické stezky a možnosti lyžování v zimním období. Na jihu Libanonu se nachází nádherná pobřeží Středozemního moře s krásnými plážemi a historickými přístavními městy, jako je Tyr a Byblos.

Libanon má také bohatou kulturní scénu s hudbou, tancem a uměním. Země je známá svou tradiční arabskou hudbou a tancem Dabke. Místní kuchyně je výjimečná a zahrnuje pokrmy jako tabbouleh, kibbeh a kafta.

Historicky je Libanon znám svou pestrou historií, která zahrnuje fénickou, řeckou, římskou a osmanskou éru. Tato historie je viditelná v mnoha historických památkách a archeologických nalezištích, jako je chrám v Baalbeku a skalní město Petra.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury, krásné přírody a vynikající kuchyně, je Libanon ideálním místem k návštěvě. Země nabízí mnoho možností pro poznávání a objevování, a to včetně relaxace na pláži, procházek horami a prozkoumávání rušných městských ulic.

Libanon - informace o destinacích

Mapa Libanon - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám