Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Litva - informace

Hledáte zájezd do malebné Litvy? Naše zájezdy do Litvy vám přinesou nezapomenutelný zážitek z této pobaltské perly, která se vyznačuje bohatou historií, překrásnou přírodou a kulturou. Litva je zemí, kde se můžete ponořit do středověkých městských center, procházet se v národních parcích plných jezer a lesů, a objevovat tradiční litvinskou...

Informace o zemi Litva

Hledáte zájezd do malebné Litvy? Naše zájezdy do Litvy vám přinesou nezapomenutelný zážitek z této pobaltské perly, která se vyznačuje bohatou historií, překrásnou přírodou a kulturou. Litva je zemí, kde se můžete ponořit do středověkých městských center, procházet se v národních parcích plných jezer a lesů, a objevovat tradiční litvinskou kuchyni a zvyky.

Litva, oficiálně Litovská republika, je fascinující země ležící v severovýchodní Evropě, v Baltském regionu. Tato země má bohatou historii, krásnou přírodu a kulturní dědictví, které ji činí atraktivní destinací pro turisty.

Hlavním městem Litvy je Vilnius, což je jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst ve střední Evropě. Vilnius je známý svou historickou architekturou, včetně krásných kostelů, věží a hradů. Staré město Vilniusu je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí úchvatné uličky, náměstí a restaurace s tradiční litovskou kuchyní.

Litva je také domovem několika národních parků a přírodních rezervací, které nabízejí možnost procházek, turistiky a pozorování volně žijících zvířat. Národní park Curonian Spit na břehu Baltského moře je známý svými písečnými dunami a jedinečnou flórou a faunou.

Kulturní scéna Litvy je bohatá na tradiční hudbu, tance a umění. Místní lidé jsou hrdí na svou kulturu a tradice, a to se odráží v různých festivalech a akcích po celý rok. Litovská hudba zahrnuje tradiční lidové písně a moderní žánry.

Historicky je Litva známá svou velkou říší v 14. a 15. století, kdy byla jednou z největších středověkých říší ve východní Evropě. Pozůstatky této říše jsou viditelné v různých hradech a historických městech po celé zemi.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírodní krásy, je Litva skvělou destinací. Země nabízí mnoho možností pro poznávání a objevování, a to včetně procházek po malebných vesnicích, návštěvy historických památek a ochutnávání místní kuchyně. Litva je zemí, která vás okouzlí svou pohostinností a jedinečným charakterem.

Litva - informace o destinacích

Mapa Litva - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám