Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Lucembursko - informace

Hledáte zájezd do elegantního Lucemburska? Naše zájezdy do Lucemburska vám umožní objevit tuto malou, ale krásnou zemi, která je známá svým historickým dědictvím, půvabnými městy a pohádkovými hradními zříceninami. Lucembursko je zemí, kde se můžete ponořit do středověké atmosféry a užívat si moderního komfortu.   Lucembursko, oficiálně...

Informace o zemi Lucembursko

Hledáte zájezd do elegantního Lucemburska? Naše zájezdy do Lucemburska vám umožní objevit tuto malou, ale krásnou zemi, která je známá svým historickým dědictvím, půvabnými městy a pohádkovými hradními zříceninami. Lucembursko je zemí, kde se můžete ponořit do středověké atmosféry a užívat si moderního komfortu.

Lucembursko, oficiálně Velkovévodství lucemburské, je malá země nacházející se ve středozápadní Evropě. Tato země je známá svou bohatou historií, krásnou krajinou a ekonomickou stabilitou.

Hlavním městem Lucemburska je Lucemburk, který je nejen politickým a ekonomickým centrem země, ale také městem s bohatou historií a architekturou. Staré město Lucemburku je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům malebné uličky, historické hrady a krásné parky. Město je také domovem mnoha mezinárodních organizací a institucí.

Lucembursko je známé svým finančním sektorem a ekonomickou stabilitou. Město Lucemburk je jedním z hlavních evropských finančních center a sídlem mnoha bank a společností. Díky svému strategickému umístění ve středu Evropy je Lucembursko také důležitým dopravním uzlem s moderní infrastrukturou.

Přírodní krása Lucemburska zahrnuje malebné údolí řeky Mosely, které je ideálním místem pro turisty, kteří rádi podnikají pěší túry a cyklistické výlety. Země nabízí také mnoho přírodních rezervací a parků, kde můžete objevovat místní flóru a faunu.

Kulturní scéna Lucemburska je rozmanitá a zahrnuje tradiční festivaly, umělecké výstavy a koncerty. Místní kuchyně je ovlivněna německou, francouzskou a belgickou kuchyní a zahrnuje pokrmy jako kniddelen (palačinky), judd mat gaardebounen (vepřové maso s fazolkami) a rösti.

Historie Lucemburska je dlouhá a bohatá, s vlivy různých evropských mocností. To se odráží v historických památkách, jako jsou hrady, pevnosti a muzea.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci kultury, historie a moderního komfortu, je Lucembursko zajímavou destinací. Země nabízí mnoho možností pro poznávání a objevování, a to včetně procházek po historických městech, návštěvy muzeí a relaxace v přírodě. Lucembursko je malá země s velkým půvabem, která vás určitě okouzlí svou jedinečnou atmosférou.

Lucembursko - informace o destinacích

Mapa Lucembursko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám