Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

V aleji baobabů chata

Antananarivo - hlavní město Madagaskaru • alej baobabů • Národní park Tsingi de Bemaraha • největší lemuři Indri a obří chameleóni • ksukol ocasatý - Aye Aye • bohatství deštného pralesa PROGRAM ZÁJEZDU: Den 1 Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V

Popis hotelu ?

Antananarivo - hlavní město Madagaskaru • alej baobabů • Národní park Tsingi de Bemaraha • největší lemuři Indri a obří chameleóni • ksukol ocasatý - Aye Aye • bohatství deštného pralesa

PROGRAM ZÁJEZDU:
Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet na Madagaskar s přestupem na jednom z evropských letišť. Ubytování v hotelu.

Den 2
Po snídani přejezd do Antsirabe - díky termálním vodám, které se tam nachází, je nazýváno „madagaskarským Vichy“. Budovy z počátku 20. století leží v centrální výšině a připomínají koloniální časy. Toto místo je také známé jako hlavní město „puss-puss“ - rikše tažené člověkem. Právě tímto způsobem podpoříme místní podnikání a prohlédneme si centrum města (za poplatek cca 3 EUR). Během cesty zastavíme také ve městě Ambatolampy, kde navštívíme místní kovárnu, která je známá díky ruční výrobě hliníkových hrnců. (Trasa cca 140 km)
 
Den 3
Nad ránem vyjedeme na západ do města Morondava, které se nachází nad mozambickým kanálem. Opustíme území obývané obyvateli madagaskarské vysočiny - skupinu Merina a přejedeme do nížin, kterým dominují černí obyvatelé ostrova známí svou bojovností - kmen Sakalava. Horská krajina s rýžovými poli bude přecházet do suché oblasti s vegetací, v níž dominují sukulenty, včetně baobabů. Cestou budeme míjet město Miandrivazo - vesnický přístav u řeky Mahajilo - považovaný za jedno z nejteplejších míst na ostrově. Večer dojezd do hotelu v Morondavě, ubytování a večeře. (Trasa cca 490 km)

Den 4
Po snídani procházka městem. Poznáme krásu bývalého hlavního města Sakalavského království. Uvidíme, jak vypadá každodenní život místní rybářské komunity, kde čas plyne pomalu, lidé jsou přátelští. Budeme mít příležitost zažít madagskarské „mora- mora“ - filozofii, která vylučuje spěch. Tento den vyměníme autobus za automobily 4x4, kterými budeme pokračovat v přejezdu malgašského off roadu. Odpoledne přejedeme slavnou alejí baobabů, jediným místem na světě, kde tyto stromy rostou v takové hustotě a podél hlavní silnice. Baobaby jsou obrovské a dlouhověké sukulenty, které po opadání listů v období sucha připomínají stromy zasazené kořeny nahoru. Ze všech 9 druhů baobabů se 6 vyskytuje pouze na Madagaskaru a na rozdíl od zbytku světa mohou být tyto baobaby opylovány některými druhy nočních lemurů. Protože se slavná alej nachází u hlavní cesty vedoucí na sever, budeme mít možnost udělat neuvěřitelné fotografie v různé denní době, při proměnlivém světle. Ubytování v okolí Přírodní rezervace Kirindy - oddělené z části lesa s opadajícími listy v období sucha a s četnými exempláři místní flóry a fauny přizpůsobenými sezónnímu období dešťů. Po setmění se vydáme na procházku a budeme hledat noční druhy lemurů, včetně nejmenších myších lemurů. Kromě toho možnost setkat se s chameleóny a s ohroženým druhem Hypogeomys antimena - madagaskarským křečkem velkým, který svým vzhledem připomíná klokana Fossy - největšího dravého savce na ostrově, lovícího lemury. Večeře v lodgi.

Den 5
Tento den pokračujeme v cestě do Bekopaka - základny k návštěvě Národního parku Tsingi de Bemaraha. Během cesty uvidíme krajinu s dominujícími baobaby a podnikneme dvě říční plavby včetně jedné přes řeku Tsiribihina - místo původu kmene Sakalava, který je považován za nejválečnější etnickou skupinu na Madagaskaru. Příjezd do hotelu ve večerních hodinách. (Trasa cca 190 km)

Den 6
Den k prozkoumání Národního parku Tsigny de Bemaraha zahrnujícího krasové vápencové útvary v podobě ostrých štítů, kamenných jehličnatých lesů a velkolepého kaňonu řeky Manambolo. Panenské lesy, mangrovové houštiny a jezera vytvářejí stanoviště pro vzácné druhy lemurů a ptáků. V roce 1990 byla tato oblast zapsána na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Je to jedno z nejunikátnějších míst na Zemi, kde vedle neobvyklé krajiny budeme obdivovat mimo jiné „tančící sifaku“ - bílého lemura, o kterém si místní obyvatelstvo myslí, že přináší štěstí. Po procházce návrat do hotelu na večeři.

Den 7
Po snídani pokračování v prozkoumávání parku, během kterého nás čeká krátká projížďka po rokli Manambolo, kde lze vidět v útesech vytesané hroby prvních osadníků Madagaskaru - Vazimba. Zbytek dne volno.
 
Den 8

Po snídani návrat do města Morondava. Během cesty zastavíme u „zamilovaných baobabů“ monumentálních stromů propletených v milostném objetí. (Trasa cca 235 km)

Den 9
Přelet do hlavního města. Z letiště se vydáme jednou ze stezek ostrova směrem na východ. Budeme obdivovat typickou vysočinu, která je malebně zbarvená červenou půdou, rýžovými poli a tropickými rostlinami. Cestou budeme míjet město Moramanga, které bylo v roce 1947 jednou z nejdůležitějších bašt madagaskarského odporu proti francouzské koloniální moci. Ubytování, večeře a přenocování v oblasti Andasibe. (Trasa cca 140 km)

Den 10
Tento den začneme návštěvou Národního parku Analamazaotra, který je součástí lesů oblasti Andasibe. Východní oblast je známá mezi milovníky přírody jako Země lemurů Indri. Největší druh lemurů nazývaný místními obyvateli Babakoto, což v překladu znamená „otec“ nebo „předek“ - se vyznačuje neobvyklým způsobem dorozumívání prostřednictvím zpěvu, který lze slyšet až do vzdálenosti 4 km. V madagaskarském pralese žije také další vzácný druh lemura - sifaka diadémová (Propithecus diadema) a jeden z nejzajímavějších druhů brouka - nosatec žirafí. Tento malý hmyz se vyznačuje prodlouženým krkem a červeně zbarvenými křídly. Fakultativně ostrov lemurů - zde jsou lemuři zvyklí na kontakt s lidmi, nebudou váhat skočit na hlavu a získat banán (!) - šance na skvělé fotografie (za poplatek). Návrat do hotelu, večeře.

Den 11
Po snídani budeme pokračovat v cestě k pobřeží. Cestou budeme obdivovat bujné výšinné lesy a pobřeží Madagaskaru. V popředí stojí slavná „palma poutníků (Ravenal madagascariensis)“ s charakteristickým tvarem připomínajícím vějíř, který si jako svůj symbol vybrala malgašská letecká společnost. Zdejší oblast je plná exotických ovocných stromů - strom liči, chlebovník s největšími plody na světě, strom papáje, mango a graviola. V Manambato vyměníme autobus za motorový člun, kterým poplujeme ve směru Přírodní rezervace Palmarium částí kanálu Pangalanes. Celá oblast je řadou přírodních jezer a ručně vykopaných kanálů. Je to jeden z největších úspěchů francouzského inženýrství na Madagaskaru. V roce 1886 se rozhodli spojit umělými kanály všechna jezera východní části ostrova mezi městy Tamatave a Farafangana, celková délka kanálů je 650 km. Ubytování a přenocování v rezervaci Palmarium. (Trasa cca 100 km - silnicí a cca 1,5 hodiny přejezd motorovým člunem)

Den 12
Tento den se oddáme slavnému madagaskarskému mora, mora - neboli pomalu, pomalu. Zcela určitě během pobytu na ostrově alespoň jednou uslyšíme tato slova z úst typického Malgaše. Jedná se o speciální druh fungování domorodých ostrovanů. Kromě toho navštívíme místní atrakci - Palmarium Park. V parku žije 6 druhů lemurů a obývají plochu cca 50 ha. Po setmění poplujeme lodí a budeme hledat další endemický druh Aye aye neboli ksukola ocasarého. Jeho charakteristickým znakem je dlouhý prostřední prst, který používá k hledání a vydlabávání potravy ze stromů. Večeře a přenocování v rezervaci Palmarium.
 
Den 13
Snídaně, návrat do Antananariva. Ráno přejezd motorovou lodí do Manambatu (cca 1,5 hod.), přeplujeme mimo jiné jezero Rasoabe; dále budeme pokračovat po cestě. Večeře a přenocování v hotelu (Trasa cca 1 hodina - lodí  a 260 km - pevninou)

Den 14
Po snídani návštěva Královského kopce Ambohimanga - považovaného za duchovní hlavní město Madagaskaru, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Je významným symbolem národní identity Malgašů. Večer transfer na letiště a odlet do Polska.
 
Den 15
Přílet do Polska podle letového řádu. 

Upozornění k programu
- Tento program doporučujeme zejména těm, kteří chtějí poznat skutečnou Afriku. Budeme se pohybovat v oblastech, kde je hotelová infrastruktura a stav vozovky velmi odlišný od evropských. Mohou být výpadky proudu. Masová turistika v této části světa prakticky neexistuje, přijíždí sem pouze málo cestovatelů.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • V aleji baobabů

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám