Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Maďarsko - informace

Hledáte zájezd do krásného Maďarska? Naše zájezdy do Maďarska vás zavedou do této středoevropské země, která je známá svými termálními lázněmi, historickými městy a bohatou kulturou. Maďarsko je místem, kde můžete objevovat lákavé památky a vychutnávat si pohostinnost místních obyvatel.   Maďarsko, oficiálně Maďarská republika, je středoevropská...

Informace o zemi Maďarsko

Hledáte zájezd do krásného Maďarska? Naše zájezdy do Maďarska vás zavedou do této středoevropské země, která je známá svými termálními lázněmi, historickými městy a bohatou kulturou. Maďarsko je místem, kde můžete objevovat lákavé památky a vychutnávat si pohostinnost místních obyvatel.

Maďarsko, oficiálně Maďarská republika, je středoevropská země s bohatou historií, kulturou a nádhernou krajinou. Nachází se ve střední části Evropy, ohraničené s několika sousedními zeměmi, včetně Rakouska, Slovenska, Ukrajiny, Rumunska, Srbska, Chorvatska a Slovinska.

Hlavním městem Maďarska je Budapešť, což je nejen politickým a ekonomickým centrem země, ale také jedním z nejkrásnějších měst ve střední Evropě. Budapešť se rozkládá na obou březích řeky Dunaje a je známá svými historickými památkami, jako jsou Parlament, Rybářská bašta a Královský palác. Město také nabízí bohatou kulturní scénu s množstvím muzeí, galerií a koncertních sálů.

Maďarsko je také proslulé svými termálními lázněmi a lázeňskými městy. Země má mnoho léčivých pramenů a termálních lázní, které lákají návštěvníky z celého světa. Města jako Hévíz, Székesfehérvár a Eger jsou známá svými relaxačními lázněmi a wellness centry.

Kulturní scéna Maďarska je bohatá na hudbu, umění a literaturu. Maďarská hudba, včetně skladeb slavného skladatele Bély Bartóka, má významné místo ve světové hudbě. Maďarská kuchyně je také chutná a zahrnuje pokrmy jako goulash, pörkölt (gulášový guláš) a lángos (smazané placky).

Historie Maďarska je bohatá a sahá zpět tisíce let. Země byla součástí středověkého Uherského království a později Habsburské monarchie. To se odráží v historických památkách, jako jsou hrady, královská města a kostely.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírodní krásy, je Maďarsko skvělou destinací. Země nabízí mnoho možností pro poznávání a objevování, a to včetně procházek po malebných vesnicích, návštěvy historických památek a ochutnávání místních specialit. Maďarsko je zemí, která vás okouzlí svým pohostinným prostředím a jedinečným kouzlem.

Mapa Maďarsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám