Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Maroko - informace

Hledáte zájezd do fascinujícího Maroka? Naše zájezdy do Maroka vás zavedou do této exotické země, která spojuje bohatou historii, malebné mediny a dobrodružství v poušti. Maroko je místem, kde můžete prozkoumat kouzelná královská města, jako je Marrákeš s jeho živými trhy a historickými paláci, nebo cestovat do pouště Sahara a zažít noc pod...

Informace o zemi Maroko

Hledáte zájezd do fascinujícího Maroka? Naše zájezdy do Maroka vás zavedou do této exotické země, která spojuje bohatou historii, malebné mediny a dobrodružství v poušti. Maroko je místem, kde můžete prozkoumat kouzelná královská města, jako je Marrákeš s jeho živými trhy a historickými paláci, nebo cestovat do pouště Sahara a zažít noc pod hvězdami v beduínském táboře. Místní kultura, pestrá kuchyně a tradiční řemesla vás zcela pohltí. Vydejte se na dovolenou plnou kontrastů a nezapomenutelných zážitků v Maroku.

 

Maroko, oficiálně Království Maroko, je zemí nacházející se na severozápadě Afriky. Tato země má bohatou historii, bohatou kulturu a nádhernou krajinu, což ji činí jedinečnou destinací pro turisty.

Hlavním městem Maroka je Rabat, ale největším a nejznámějším městem je Marrákeš, který je známý svými trhy (suky), krásnými zahradami a historickými památkami, jako je palác Bahia a Medersa Ben Youssef. Dalším významným městem je Casablanca, moderní metropole, která je ekonomickým centrem země a má fascinující míchání moderní architektury a historických čtvrtí.

Maroko nabízí různorodou krajinu, zahrnující pohoří Atlas, pouště Sahara, krásné pláže na Atlantiku a Středozemním moři a zelené oázy. Tato rozmanitost umožňuje různé outdoorové aktivity, jako jsou pěší túry v horách, jízda na velbloudech v poušti a surfování na plážích.

Kulturní scéna Maroka je bohatá a tradiční. Maročané jsou hrdí na svou kulturu, hudbu a umění. Tradiční marocká hudba a tance jsou důležitou součástí místního života, a to včetně andaluské hudby a gnaoua hudby. Maroko je také známé svým tradičním řemeslným zpracováním, jako je vyřezávání dřeva, keramika a tkaní koberců.

Historie Maroka zahrnuje různé dynastie a kultury, včetně arabské, berberské a evropské vlivy. To se odráží v architektonických památkách, jako jsou medíny (starobylé městské čtvrti), královské paláce a pevnosti.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a dobrodružství v přírodě, je Maroko fascinující destinací. Země nabízí mnoho možností pro poznávání a objevování, a to včetně procházek po historických městech, návštěvy trhů a souků a dobrodružných výletů do pouště. Maroko je zemí, která vás okouzlí svým jedinečným pohostinstvím a bohatstvím kultur.

Mapa Maroko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám