Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Královská města Premium hotel

Ubytování v luxusních hotelech - nabídka pro náročné klienty! • komfortní prohlídky v malých skupinách - do 20 osob • římské město Volubilis • Rabat - moderna a středověk • Meknes - marocké Versailles • Casablanca • tajemná medína ve Fés • Marrákeš s

Popis hotelu ?

Ubytování v luxusních hotelech - nabídka pro náročné klienty! • komfortní prohlídky v malých skupinách - do 20 osob • římské město Volubilis • Rabat - moderna a středověk • Meknes - marocké Versailles • Casablanca • tajemná medína ve Fés • Marrákeš s magickým náměstím Djemaa el Fna • pro zájemce týdenní pobyt v Agádíru  
 
Program zájezdu:
Den 1

Sraz u stanoviště 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Po příletu pasové odbavení, transfer do hotelu, večeře a přenocování. Čas na odpočinek po cestě.  
Den 2
Po snídani přejezd podél Atlantického pobřeží do města As-Sawíra. Je to pobřežní městečko proslulé výrobky z místního dřeva zvaného tui (podobného mahagonu), původní architekturou a uměleckou atmosférou. Masivní opevnění starého města, úzké a křivolaké uličky s typickými bílými domky s modrými dveřmi, kavárny, okouzlující přístav to je téměř pohádkový obraz. Poté přejezd do Safi, přístavního města s vyhlášenými hrnčířskými a keramickými dílnami. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 300 km)  
Den 3
Po snídani přejezd do Al-Džadídy - bývalé portugalské enklávy. Prohlídka historického centra města: pevnost Mazagan s portugalskou cisternou, kostel a velká mešita, domy židovských a portugalských obchodníků a arabská medína. Následně přejezd do Casablanky a krátká prohlídka centra města: mešita Hassana II. s nejvyšším minaretem světa (200 m vysoký) a náměstí Mohameda V., jehož budova je zajímavou ukázkou koloniální architektury. Návštěva čtvrti Habous. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 240 km)  
Den 4
Po časné snídani odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka. Prohlídka města: mešita a věž Hassana ze 12. století, mauzoleum Mohameda V. (dědečka panujícího Mohammeda VI.), pohřebiště dynastie Merinidů - Szell, královský palác s impozantní bránou Bab al-Rouah a umělecká čtvrť Oudaia Kasbah. Následně se vydáme do Meknes nazývaného městem krásných bran. Poté návštěva legendárních stájí a stodol sultána Moulaye Ismaila, které kdysi mohly pojmout až 12 000 koní. Poté zastávka k fotografování bran Bab el-Khemis a Bab el-Mansour, považovaných za nejpůsobivější v celém Maroku. Následně procházka medínou. Na závěr přejezd do Volubilis (památka UNESCO), kde navštívíme: ruiny římského města z 1. století, Vítězný oblouk Caracally, Orfeův dům, lázně, baziliku, fórum a domy měšťanů s výborně zachovalými mozaikami. Následně přejezd do města Fés, večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km)  
Den 5
Po snídani prohlídka města Fés, duchovního a náboženského centra Maroka. Návštěva: medíny (památka UNESCO) Fes el-Bali, skutečného labyrintu s více než 9000 vinutými uličkami, kde není možné pohybovat se bez místního průvodce, mešity a univerzity Al-Karaouine, mauzolea zakladatele města Moulaye Idrisse II. (obě místa jsou přístupná pro nemuslimy pouze zvenčí) a koželužny. Výjimečná medína města Fés je místem, které umožní přenést se na několik hodin do období středověku. Následně tzv. Nový Fés: královský palác Dar el Makhzen (zvenčí), obrovská brána Bab al Jeloud, procházka židovskou čtvrtí Mellah. Večer pro zájemce feská večeře s folklorním vystoupením (cena cca 40 EUR/os.). Večeře a přenocování v hotelu.  
Den 6
Po snídani odjezd z města Fés. Pojedeme přes malebné hory Středního Atlasu. Během celé trasy uvidíme nádherné výhledy. Během cesty krátká zastávka v horském letovisku Ifrane, které je obklopeno cedrovým lesem. Volný čas na kávu. Pozdě odpoledne přejezd do Marrákeše. Večer se vydáme na náměstí Djemaa el Fna, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO; je tam rušno po celý den (mimo jiné: zaklínači hadů, polykači ohňů, trénované opice, občerstvení, spousta stánků, atd.). Volný čas. Následně přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 500 km)  
Den 7
Po snídani návštěva Marrákéše nazývaného Červeným městem a často uznávaného za nejatraktivnější město Maroka. Program zahrnuje mimo jiné: bazar (souk) známý díky výrobkům místních řemeslníků, mešitu Kutubíja ze 12. století, palác Bahia a slavnou zahradu módního návrháře Yves Saint Laurenta. Během prohlídky města krátká návštěva berberského bylinkářství. Brzy odpoledne odjezd z Marrákéše a přejezd malebným pohořím Vysokého Atlasu do města Agádír. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 270 km)  
Den 8
Po snídani volný čas. Transfer:
- klienti zůstávající na druhý týden pobytu v Agádíru nebo na druhý poznávací zájezd Maroko - magický jih - transfer do vybraného hotelu,
- klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště v Agádíru a odlet do Polska.  
 
Ubytování
Luxusní hotely****/***** - 7 nocí.
Pokoje: dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s koupelnou a WC.
Upozornění! Pro zájemce (za příplatek) možnost prodloužení zájezdu o týdenní pobyt v Agádíru nebo o druhý poznávací zájezd - Maroko - Magický jih. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v katalogu "Pobyt -  Maroko" a v rezervačním systému.
Vybavení: v hotelech je obvykle restaurace, bar, směnárna.
Stravování:
snídaně a večeře.
Místní kategorie: ****/***** 
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny
Víza:
Každý cestující musí mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 3 měsíce ode dne výjezdu z Maroka. U pobytů do 90 dnů vízum není vyžadováno. Pro občany ostatních zemí mohou platit jiné pasové a vízové předpisy.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Královská města Premium

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám