Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Mongolsko poznávací hotel

. zemědělská tématika . odborný program . bohatý turistický program . přírodní a kulturní zážitky . dva noclehy v jurtě . setkání s místní kočovnou rodinou . strava dle programu . česky hovořící průvodce   Program zájezdu: 1. DEN:  odlet z Prahy do Ulaanbaataru Sraz na letišti v Praze v dopoledních

Popis hotelu ?

. zemědělská tématika
. odborný program
. bohatý turistický program
. přírodní a kulturní zážitky
. dva noclehy v jurtě
. setkání s místní kočovnou rodinou
. strava dle programu
. česky hovořící průvodce
 
Program zájezdu:
1. DEN: 
odlet z Prahy do Ulaanbaataru
Sraz na letišti v Praze v dopoledních hodinách a odlet do Ulaanbaataru přes Istanbul, noční přelet.
2. DEN: 
Ulaanbaatar
V brzkých ranních hodinách přílet do Ulaanbaataru. Setkání s místním průvodcem na letišti, transfer do hotelu, ubytování, krátký odpočinek, snídaně. Dopoledne prohlídka náměstí Sükhbaatar a návštěva Národní mongolské zemědělské univerzity, kde získáte mnoho zajímavých informací o zemědělství v Mongolsku. Po individuálním obědě pokračuje prohlídka pamětihodností města – Muzeum Bogd Khaan a krásná vyhlídka na město od rusko-mongolského památníku Zaisan. Návrat do hotelu, společná večeře, nocleh.
3. DEN: 
klášter Aglag Buteel, Sükhbaatar v provincii (ajmagu) Selenge
Po snídani přejezd a prohlídka kláštera Aglag Buteel, pokračování do města Darkhan a dále po asfaltové silnici do hlavního města provincie Selenge Sühbaataru, které se nachází severně od hlavního města a 9 km od hranic s Ruskem. Město založené v roce 1940 a pojmenované po mongolském politikovi Sühbaatarovi. Provincie Selenge je hlavní zemědělskou oblastí Mongolska. Po cestě oběd formou pikniku. Následuje prohlídka města Sükhbaatar a okolí. Ubytování v hotelu. Večeře individuálně, nocleh.
4. DEN: 
Tsagaan Nuur soum a Zuunburun soum
Po snídani odjezd a bližší seznámení se zemědělskou oblastí Selenge. Návštěva největší farmy, zabývající se produkcí zeleniny a obilí. Po obědě formou pikniku následuje prohlídka farmy zaměřené na živočišnou produkci – masných plemen (Aberdeen Agnus, Limousine), mléčných plemen (Holštýnský skot) a skotu s dvoustrannou užitkovostí (Montbeliardský skot). Cestou zastávka u Eej Mod („mateřský strom“), který místní uctívají a šeptají mu svá přání. Návrat do města Sükhbaatar, kde bude nocleh. Fakultativně (není v ceně) možnost tradiční večeře v typické restaurace.
5. DEN: 
Batsumber soum
Po snídani pomalý návrat k hlavnímu městu směrem na jih, do Batsumber soum v provincii Tuv. Tento soum má rozsáhlou plochu úrodné černé a hnědé půdy a je jedním z nejstarších v provincii. Pěstují zde obilí (pšenice, ječmen) a zeleninu (brambory, mrkev, tuřín, cibule, červené zelí, česnek). Také pěstuji okurky a rajčata ve skleníku poblíž Tsagan Nuur a Zuunburunu. Batsumbr soum vznikl s vybudováním železnice Mandal v r. 1924.
Návštěva bio včelařství a šlechtitelské stanice (mongolská včela „Haliun“). Po cestě oběd formou pikniku. V případě časové rezervy zastávka ve městě Dharkan. Přejezd do (Eco) Ger campu. Nocleh v kempu jurtách. Společná večeře.
6. DEN: 
oblast Khan Khentii (UNESCO) - návštěva nomádské rodiny – Jalman Meadows
Po snídani odjezd na JV do údolí řeky Tuul do údolí přísně chráněné oblasti Khan Khentii. První tři hodiny jízda po zpevněné cestě ven z města, dále dvě hodiny již po nezpevněné cestě nádherným stepním údolím, posetým jurtami a stády hospodářských zvířat. Po překročení horského hřebenu v průsmyku Zamtiin proběhne návštěva místní kočovné rodiny a seznámení se s jejich blízkým soužitím s hospodářskými zvířaty. Dále následuje cesta do Jalman Meadows Ger kempu. Po příjezdu do kempu přeložení zavazadel do „yakových“ vozíků, pro jejich převoz k jurtám. Po ubytování se v jurtách bude následovat společná večeře.
7. DEN: 
Ulaanbaatar
Po snídani návrat zpět do Ulaanbaataru. Po cestě zastávka u jezdecké sochy Čingischána, kde také v místní restauraci bude podán společný oběd. Po příjezdu do Ulaanbaataru proběhne ubytování v hotelu. Následuje fakultativní (není v ceně) kulturní program – shlédnutí představení národního souboru Tumen Ekh, jednoho z nejlepších pěveckých a tanečních souborů v Mongolsku. Individuální večeře. Nocleh.
8. DEN: 
Celodenní výlet do Národního parku Hustai
Po snídani se podíváme do Národního parku Hustai, kde nás čeká oběd formou pikniku a lehká turistika.
Mongolská vláda prohlásila, Národní park Hustai jako zvláště chráněné oblasti v roce 1993, jeden rok po zahájení reintrodukce projektu Takhi (koně Převalského) do Hustain Nuruu. HNP prochází Chentej a zahrnuje západní okraj mongolské stepi na hranicích Altanbulag, Argalant a Bayankhangai Soums z provincie Tov.
Navečer návrat do hlavního města a volný večer.
9. DEN: 
Odlet z Ulaanbaataru do Prahy
Po velmi časné snídani odjezd na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Istanbulu. Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.
 
Speciální nabídka:
Nechcete si připlácet jednolůžkový pokoj? Zavolejte a najdeme Vám dvojici do pokoje.
Informace o zájezdu:
Minimální počet účastníků:
Změna programu i odletových časů vyhrazena.
Minimální počet účastníků: 10 osob.

Poloha na mapě ?

Přehled termínů

Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
Vyberte
Zadané požadavky nesplňují žádné termíny zájezdů Katalog zemí | Last minute | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

  • Mongolsko poznávací

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám