Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Mosambik - informace

Hledáte zájezd do krásného Mosambiku? Naše zájezdy do Mosambiku vás zavedou do této africké země, která je známá svými nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem, bohatou přírodou a kulturním dědictvím.   Mosambik, oficiálně známý jako Republika Mosambik, je rozsáhlý východoafrický stát nacházející se na pobřeží Indického oceánu. Tato země má...

Informace o zemi Mosambik

Hledáte zájezd do krásného Mosambiku? Naše zájezdy do Mosambiku vás zavedou do této africké země, která je známá svými nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem, bohatou přírodou a kulturním dědictvím.

 

Mosambik, oficiálně známý jako Republika Mosambik, je rozsáhlý východoafrický stát nacházející se na pobřeží Indického oceánu. Tato země má rozmanitou krajinu, bohatou historii a kulturu, a je známá svými nádhernými plážemi, divokou přírodou a pestrou směsicí etnických skupin.

Hlavním městem Mosambiku je Maputo, které je ekonomickým a kulturním centrem země. Město nabízí zajímavé historické památky, trhy, muzea a architekturu, která odráží koloniální dědictví z dob portugalské nadvlády.

Mosambik má nádherné pláže na svém dlouhém pobřeží, které jsou ideální pro odpočinek, sluneční koupání a vodní aktivity. Pláže, jako je Tofo Beach, Vilanculos a Bazaruto Island, jsou populárními destinacemi pro potápění, šnorchlování a pozorování velryb (v určitých obdobích).

Země je také známá svou bohatou divokou přírodou a národními parky. Národní park Gorongosa a Národní park Bazaruto jsou ideálními místy pro pozorování volně žijících zvířat a safari. V Mosambiku můžete spatřit slony, lvy, nosorožce a mnoho dalších druhů zvířat.

Kulturní scéna Mosambiku je různorodá a ovlivněná mnoha etnickými skupinami, včetně Makua, Tsonga, Shangaan a dalších. Tradiční hudba a tance jsou důležitou součástí místní kultury a často se konají tradiční festivaly a oslavy.

Historie Mosambiku zahrnuje období kolonizace Portugalskem a boj za nezávislost, který vedl k vytvoření samostatné republiky v roce 1975. Tato historie se odráží v architektuře, památnících a kultuře země.

Mosambická kuchyně zahrnuje ryby, mořské plody, kukuřici, kokos a další tradiční suroviny. Tradiční jídla, jako je matapa (krevety vařené v arašídové omáčce), jsou oblíbená mezi místními obyvateli i návštěvníky.

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství v divočině, relaxaci na pláži a poznávání rozmanité kultury, je Mosambik zajímavou destinací. Země nabízí možnosti pro dobrodružství, pozorování zvířat, vodní aktivity a poznávání místních tradic. Mosambik je zemí, kde můžete zažít autentickou africkou atmosféru a objevovat krásy tohoto úchvatného kousku světa.

Mapa Mosambik - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám