Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Nepál - informace

Hledáte zájezd do nádherného Nepálu? Naše zájezdy do Nepálu vás zavedou do této úchvatné himálajské země, která je známá svými majestátními horami, bohatou kulturou a přátelskými lidmi. Během zájezdu do Nepálu si můžete prohlédnout některé z nejvyšších hor světa, včetně Mount Everestu, a podniknout trekking v úchvatných horských oblastech, jako...

Informace o zemi Nepál

Hledáte zájezd do nádherného Nepálu? Naše zájezdy do Nepálu vás zavedou do této úchvatné himálajské země, která je známá svými majestátními horami, bohatou kulturou a přátelskými lidmi. Během zájezdu do Nepálu si můžete prohlédnout některé z nejvyšších hor světa, včetně Mount Everestu, a podniknout trekking v úchvatných horských oblastech, jako je Annapurna nebo Langtang. Nepál je také zemí bohatou na spirituální dědictví a můžete navštívit svatá místa, jako je Kathmandu s bohatou historií a mnoha chrámy a kláštery.

 

Nepál, oficiálně známý jako Federativní demokratická republika Nepál, je krásná země nacházející se v jižní Asii mezi Indií na jihu a Čínou na severu. Tato země je známá svými impozantními horami, rozmanitou kulturou a duchovními tradicemi.

Hlavním městem Nepálu je Katmandú, které je kulturním a ekonomickým centrem země. Město je domovem mnoha historických památek, včetně chrámů, klášterů a paláců. Důležitou atrakcí je Durbarské náměstí, kde můžete vidět krásné dřevěné stavby a tradiční architekturu.

Nepál je známý svými horami, zahrnujícími Himálaj, kde se nachází nejvyšší hora světa, Mount Everest. Tato oblast je oblíbenou destinací pro horolezce a trekaře z celého světa. Dalšími slavnými horami jsou Annapurna, Langtang a Manaslu, které nabízejí úchvatné trekkingové trasy a možnosti pro dobrodružství v přírodě.

Kulturní scéna Nepálu je bohatá a různorodá, s vlivy hinduismu a buddhismu. Země je domovem mnoha svatých míst a klášterů, včetně slavného kláštera Swayambhunath, známého jako "Opálené klášter". Každý rok přiláká tisíce návštěvníků, včetně poutníků a duchovních hledačů.

Nepálská kuchyně je různorodá a zahrnuje pokrmy, jako je dal bhat (směs rýže a luskaných čoček), momo (nepálské knedlíky), a různé kari a omáčky. Tradiční jídla jsou často kořeněná a plná chutí.

Historie Nepálu sahá tisíce let zpět a zahrnuje období vlády dynastií a monarchií. Země byla uzavřená pro zahraniční vlivy po dlouhou dobu a teprve v 20. století se otevřela světu.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci dobrodružství, spirituality a krásy přírody, je Nepál fascinující destinací. Země nabízí možnosti pro trekking, horolezectví, meditaci a pozorování bohaté fauny a flóry. Navíc můžete poznávat místní kulturu a tradice, které jsou hluboce zakořeněny v každodenním životě Nepálců.

Nepál - informace o destinacích

Mapa Nepál - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám