Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Nikaragua - informace

Hledáte zájezd do exotické Nikaraguy? Naše zájezdy do Nikaraguy vás zavedou do této středoamerické destinace, která je známá svou bohatou přírodou, koloniální architekturou a jedinečnou kulturou. Během zájezdu do Nikaraguy si můžete prohlédnout historická města, jako je Granada, která nabízí nádhernou koloniální architekturu a kultivovanou...

Informace o zemi Nikaragua

Hledáte zájezd do exotické Nikaraguy? Naše zájezdy do Nikaraguy vás zavedou do této středoamerické destinace, která je známá svou bohatou přírodou, koloniální architekturou a jedinečnou kulturou. Během zájezdu do Nikaraguy si můžete prohlédnout historická města, jako je Granada, která nabízí nádhernou koloniální architekturu a kultivovanou atmosféru. Dalším zajímavým místem je León, které je centrem umění a kultury, a nabízí přístup k nedalekým plážím na pobřeží Tichého oceánu.

 

Nikaragua, oficiálně známá jako Republika Nikaragua, je rozlehlá středoamerická země nacházející se mezi Kostarikou na jihu a Hondurasem na severu. Tato země má pestrý ráz, zahrnující nádherné pláže na pobřeží Karibského a Tichého oceánu, vulkány, jezera, deštné pralesy a historická města.

Hlavním městem Nikaraguy je Managua, která je ekonomickým a politickým centrem země. Město nabízí muzea, trhy a kulturní atrakce, včetně krásné katedrály a jezera Xolotlán. Historicky však město bylo zasaženo různými přírodními katastrofami, včetně zemětřesení.

Nikaragua je známá svými nádhernými plážemi na obou pobřežích. Pláže na Karibském pobřeží jsou známé svou krásnou přírodou a kulturou původních obyvatel, jako jsou Garifuna. Na Tichém pobřeží můžete navštívit pláže v oblastech jako San Juan del Sur a Tola, které jsou oblíbené mezi surfaři a milovníky slunce.

Nikaragua je také domovem několika aktivních vulkánů, což z ní dělá zemi ideální pro dobrodruhy a horolezce. Jedním z nejznámějších vulkánů je Cerro Negro, který nabízí možnost provádět horolezecké výstupy a sandboardingu po sopečných píscích.

Kulturní scéna Nikaraguy je bohatá a různorodá, zahrnuje vlivy původních obyvatel, španělskou kulturu a africké tradice. Země má tradiční hudbu, tance a řemeslné výrobky, které odrážejí tuto různorodost.

Historie Nikaraguy zahrnuje období španělské kolonizace, boje za nezávislost a politické změny. Země prošla turbulentními obdobími a občanskou válkou, která měla vliv na současnou politickou situaci.

Nikaragujská kuchyně zahrnuje tradiční pokrmy, jako je gallo pinto (směs rýže a fazolí), nacatamal (tamal) a indio viejo (kuřecí pokrm s kukuřicí).

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství, krásnou přírodu a poznávání různorodé kultury, je Nikaragua zajímavou destinací. Země nabízí možnosti pro dobrodružství v přírodě, pozorování zvířat, relaxaci na pláži a prozkoumávání historických měst. Nikaragua je zemí, která se stává stále populárnější destinací pro cestovatele, kteří hledají autentické zážitky.

Nikaragua - informace o destinacích

Mapa Nikaragua - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám