Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Normanské ostrovy - informace

Hledáte zájezd na fascinující Normanské ostrovy? Naše zájezdy na Normanské ostrovy vás zavedou na toto malebné souostroví v Lamanšském průlivu, které spojuje Francii a Velkou Británii. Normanské ostrovy jsou známé svou nádhernou krajinou, historií a tradičním životním stylem.   Normanské ostrovy, francouzsky známé jako "Îles Normandes," jsou...

Informace o zemi Normanské ostrovy

Hledáte zájezd na fascinující Normanské ostrovy? Naše zájezdy na Normanské ostrovy vás zavedou na toto malebné souostroví v Lamanšském průlivu, které spojuje Francii a Velkou Británii. Normanské ostrovy jsou známé svou nádhernou krajinou, historií a tradičním životním stylem.

 

Normanské ostrovy, francouzsky známé jako "Îles Normandes," jsou skupinou ostrovů ležících v La Manche, což je průliv mezi Francií a Spojeným královstvím. Tyto ostrovy mají bohatou historii, nádhernou přírodu a jedinečnou kulturu, a jsou známé svými skalnatými pobřežími a písčitými plážemi.

Normanské ostrovy zahrnují několik hlavních ostrovů, z nichž největší jsou Jersey, Guernsey, Alderney, Sark a Herm, spolu s několika menšími ostrovy a skalisky. Každý z těchto ostrovů má svůj vlastní charakter a nabízí návštěvníkům různé zážitky.

Jersey a Guernsey jsou největší a nejlidnatější z ostrovů. Jersey je známý svými plážemi, včetně známé pláže St. Ouen, a historickými památkami, jako je Mont Orgueil Castle. Guernsey nabízí krásné zahrady a kláštery, stejně jako historické fortifikace.

Alderney je ostrov s půvabnou přírodou a bohatými možnostmi pro pozorování ptáků, zatímco Sark je známý svým tradičním způsobem života a nepoužíváním automobilů. Herm je malý a idylický ostrov s nádhernými plážemi a přírodou.

Normanské ostrovy mají bohatou historii spojenou s nadvládou Vikingů, Normanských vévodů a anglických králů. Tato historie se odráží v mnoha historických památkách a muzeích na ostrovech.

Kultura na Normanských ostrovech má francouzské a anglické vlivy, a místní lidé mluví normanštinou a angličtinou. Ostrovy mají také vlastní zvyky a tradice, včetně tradičních tanečních a hudebních festivalů.

Normanské ostrovy mají krásné přírodní scenérie, včetně strmých útesů, skalnatých pobřeží, zelených pastvin a kvetoucích zahrad. Tyto ostrovy jsou také známé svou pozoruhodnou faunou, včetně mnoha ptáků a mořských živočichů.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, přírody a klidného života na ostrovech, jsou Normanské ostrovy skvělou destinací. Nabízejí možnosti pro procházky, cyklistiku, plážové aktivity a prozkoumávání historických památek. Země je ideálním místem pro relaxaci a únik od ruchu městského života.

Normanské ostrovy - informace o destinacích

Mapa Normanské ostrovy - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám