Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Nový Zéland - informace

Hledáte zájezd na úchvatný Nový Zéland? Naše zájezdy na Nový Zéland vás zavedou do této nádherné oceánské destinace, která je známá svou ohromující krajinou, aktivními sopečnými oblastmi a bohatým divokým životem. Během zájezdu na Nový Zéland si můžete prohlédnout rozmanité krajinné scenérie. Můžete objevovat národní parky, jako je Fiordland...

Informace o zemi Nový Zéland

Hledáte zájezd na úchvatný Nový Zéland? Naše zájezdy na Nový Zéland vás zavedou do této nádherné oceánské destinace, která je známá svou ohromující krajinou, aktivními sopečnými oblastmi a bohatým divokým životem. Během zájezdu na Nový Zéland si můžete prohlédnout rozmanité krajinné scenérie. Můžete objevovat národní parky, jako je Fiordland nebo Tongariro, které nabízí úžasné přírodní krásy, vodopády, hory a jezera.

 

Nový Zéland, známý také jako Aotearoa v maorštině, je nádherná země nacházející se v jihozápadním Pacifiku. Tato země má jedinečnou přírodu, zahrnující sopky, fjordy, deštné pralesy, jezera a krásné pláže. Nový Zéland je také známý svými Maory, bohatou kulturou a přátelskými obyvateli.

Hlavním městem Nového Zélandu je Wellington, ale největším a nejvýznamnějším městem je Auckland, které je ekonomickým centrem země. Auckland je známé svými moderními mrakodrapy, přístavy a kulturní scénou.

Příroda Nového Zélandu je zřejmě jedním z nejvýznamnějších prvků, který přitahuje návštěvníky z celého světa. Jižní ostrov je domovem národního parku Fiordland, který zahrnuje slavné Milford Sound a Doubtful Sound s úchvatnými fjordy. Severní ostrov nabízí národní parky jako Tongariro a Abel Tasman s krásnými pěšími stezkami a výhledy. Nový Zéland je také známý pro své ledovce, včetně Fox Glacier a Franz Josef Glacier na Jižním ostrově.

Kulturní scéna Nového Zélandu je bohatá a zahrnuje vlivy Maorů, Evropanů a dalších etnických skupin. Maorové, původní obyvatelé země, mají důležitou roli v kultuře a společnosti Nového Zélandu. Haka, tradiční taneční výkon Maorů, je známý po celém světě a provázený na sportovních událostech, jako je ragby.

Historie Nového Zélandu zahrnuje osídlení Maorů, příchod Evropanů, kolonizaci a následné politické změny, které vedly k vytvoření moderního nezávislého státu. Země byla také známá svým podílem na dvou světových válkách.

Novozélandská kuchyně zahrnuje čerstvé mořské plody, jako je krevety, ryby a hovězí maso, stejně jako tradiční maorská jídla, včetně hangi (jídlo připravené v písku) a kumara (sladké brambory).

Pro turisty, kteří hledají dobrodružství v přírodě, pěší túry, vodní sporty a pozorování divoké fauny, je Nový Zéland rájem. Země nabízí možnosti pro průzkum nádherných krajin, včetně aktivit, jako jsou trekking, plavba, potápění a pozorování ptáků. Navíc můžete poznávat místní kulturu a tradiční obyčeje, které jsou stále důležitou součástí novozélandské identity.

Nový Zéland - informace o destinacích

Mapa Nový Zéland - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám