Plavba Klasická Jižní Georgia na 20 dní - Ushuaia loď

Expediční plavba na trase Ushuaia - Falklandské ostrovy - Jižní Orkneje - Jižní Georgia - Antarktický poloostrov - Jižní Shetlandské ostrovy.  Poznejte s námi krásu Jižní Georgie, Falklandských ostrovů, Antarktického poloostrova i jižních Shetlandských ostrovů. Objevte kouzlo a tajemná místa těchto ...

Popis hotelu ?

oceanwide-expeditions.com

Expediční plavba na trase Ushuaia - Falklandské ostrovy - Jižní Orkneje - Jižní Georgia - Antarktický poloostrov - Jižní Shetlandské ostrovy. 

Poznejte s námi krásu Jižní Georgie, Falklandských ostrovů, Antarktického poloostrova i jižních Shetlandských ostrovů. Objevte kouzlo a tajemná místa těchto míst a zažijte dechberoucí okamžiky. Během plavby na Vás čeká zábava, kvalitní služby i odpočinek na 4* lodi Ushuaia. Poznáte krásy přístavů výše uvedených míst. Nechte se hýčkat přátelským personálem. 

Loď Ushuaia 4*
Na lodi Ushuaia se nacházejí nafukovací čluny, které zajišťují dokonalé vylodění v arktické krajině, kam klienti jezdí na kratší výlety za poznáním a pozorováním volně žijících živočichů.

Postaveno: 1970
Ice třída: 1C
Délka: 84.73 m (278,3 stop)
Šířka: 15,54 m (51 stop)
Maximální ponor: 5,48 m (18.08 ft)
Kapacita cestujících: 84 cestujících max
Posádka a zaměstnanci: 38
Cestovní rychlost: 12 uzlů

Vybavení lodě:
Společné prostory jsou vybaveny velkou jídelnu, pozorovací místností a barem, dále pak konferenční místností s moderním multimediálním zařízením, dobře zásobenou knihovnou, šatnou a malou ošetřovnou

DETAILNÍ INFORAMCE O LODI VČETNĚ FOTEK, ROZMÍSTĚNÍ KAJUT, FOTEK A VIDEA NALEZNETE VE VÝŠE ZOBRAZENÉ ZÁLOŽCE.

Program zájezdu:
1. den:

Odpoledne nalodění v Ushuaia, následuje uvítání, seznámení s expedičním a lektorským týmem a dalšími účastníky výpravy. Loď vypluje směrem k západním Falklandám, známých drsnou přírodou a bohatstvím nejrůznějších druhů vodních ptáků.

2. den:
Během plavby máte možnost navštívit kapitánský můstek a sledovat důstojníky při navigaci, dozvědět se něco o navigaci, pozorovat mořský život a užívat si pohled na otevřený oceán. Zdejší vody jsou domovem zajímavé skupiny mořských ptáků, například albatrosů a buřňáků. Vidět můžete i delfíny či kosatky. Určitě se zúčastněte i některé ze zajímavých přednášek, které vám pomohou připravit se na první výlety na Falklandech.

3. den:
Ráno byste měli doplout k ostrovu West Point, kde navštívíte obrovskou kolonii albatrose černobrvého, který hnízdí společně s velmi činorodým tučňákem skalním na útesové straně ostrova. Tento ostrov leží na nejseverozápadnějším bodě Západních Falklandských ostrovů. Atraktivní osada se nachází na okraji malebného přístavu na východní straně ostrova, mezi Balck Bog Hill a Michael´s Mount. Údolí mezi těmito dvěma vrcholy se táhne středem ostrova až k dramatickému Devil´s Nose - jedné ze zdejších hlavních památek. Odtud mohou návštěvníci vidět nejvyšší horu ostrova Cliff Mountain (381 m) a nejvyšší útesy na Falklandech. Je to místo, kde se můžete setkat s tučňáky skalními a albatrosy, kteří hnízdí v bezprostřední blízkosti. Carcass Island se nachází severozápadně od Falklandských ostrovů. Husté chomáče trávy pokrývají většinu nížin pod Jason Hill směrem k východu. Hnízdí zde tučňáci oslí a magellanští. V osadě s nádhernými zahradami si budete moci vychutnat čaj a sušenky s místními.Přes noc loď popluje podél severních ostrovů souostroví až ke Stanley.

4. den:
V dopoledních hodinách si budete moci prohlédnout malebné městečko Stanley včetně zdejšího nádherného muzea, obchodů se suvenýry či místní hospody. Město bylo založeno na počátku r. 1840. Izolace a povětrnostní podmínky vždy činily zdejší život drsným. Pro ty, kteří se více než o památky zajímají spíše o živočichy, nemusí kvůli jejich vidění opustit město. Blízko od pobřeží často krouží buřňáci obrovští držící krok s místními obyvateli jedoucími po silnici na nábřeží. Endemická kachyně krátkokřídlá se hojně vyskytuje na pobřeží, zatímco ve vzduchu jsou často vidět racci jižní, jak shazují škeble na silnici, aby rozbili skořápku a mohli tak sníst obsah. K vidění jsou také menší ptáci včetně drozda falklandského, vlhovce červenoprsého a dlouhoocasého a čížka vousatého. V odpoledních hodinách se loď vydá vstříc Jižní Georgii.

5. - 6. den:
Během plavby vám bude nabídnuta široká nabídka přednášek. O své znalosti ohledně volně žijících živočichů a jedinečných ekosystémů, které uvidíte během plavby, se s vámi podělí přírodovědci. Jižní Georgie je považována za jedno z nejkrásnějších a nejvíce inspirujících míst na Zemi.

7. den:
Jižní Gerogia je již na dohled! Země s nádhernými scenériemi vysokých hor, mohutných ledovců až po hluboké fjordy a nízko položené pastviny.

8. - 10. den:
Následující itinerář bude záviset na místních podmínkách na moři a na pevnině. Následující destinace patří mezi ty, které byste mohli navštívit: Grytviken - bývalá prosperující velrybí stanice. V Grytvikenu se nachází skvělé přírodní historické muzeum, ale také nabízí možnosti vycházek a túr do okolních hor. Krátká projížďka v zodiacích kolem zátoky King Edward vás zavede k hrobu Sira Ernesta Shackletona. Připojte se k posádce a vzdejte přípitkem hold tomuto nezapomenutelnému objeviteli a uctívanému námořníkovi. Salisbury Plain - místo někdy nazývané „Serengeti Jihu“. Několik velkých ledovců nabízí dramatické pozadí pro desetitisíce tučňáků královských hnízdících v chuchvalcích trávy v tomto pozoruhodném ekosystému. Široká pláž vybízí k procházce, na které budeme doslova obklopeni zvědavými a krotkými tučňáky. V listopadu jsou pláže útočištěm pro lachtany, kteří v tomto období vyvádějí mladé. Buřňáci obrovští a příležitostně i zbloudilý tučňák oslí se zde mohou objevit. Prion Island je krásný malý travnatý ostrůvek. S trochou štěstí budete mít příležitost si prohlédnout hnízdící kolonii albatrosů stěhovaných, ke které se dostanete po dřevěném chodníku. Godthul se nachází 9 km východně od Cumberland ve východním zálivu na východním pobřeží poloostrova Barff. Je to 3 km dlouhá zátoka nacházející se mezi Cape George a Long Point. Na náhorní plošině můžete vidět tučňáky oslí nebo albatrosy na skalách.V létě v letech 1908 - 1929 zde kotvila tovární loď na zpracování ulovených velrybi. Na podporu velrybářské operace zde bylo vytvořeno malé depo, ze kterého jsou dnes vidět pozůstatky. Na pobřeží zálivu St. Andrews Bay je 3 km dlouhá pláž s jemným tmavým pískem, který je pokryt tučňáky a tuleni u ledovců Cook, Buxton a Heaney. V této zátoce najdete největší kolonii tučňáků královských na Jižní Georgii. Takovéto množství volně žijících živočichů přitahuje velké dravce - tuleně leopardní a také albatrosy a racky. Cooper Bay se nachází na jihovýchodním výběžku Jižní Georgie. Na tomto místě je k dispozici velké množství divoké zvěře. Uvidíte zde několik druhů tučňáků a tuleně na pláži. Fascinující jsou vulkanické horniny tyčící se nad malými fjordy. Fjord Drygalski se nachází na jihovýchodě ostrova. Ledovce tohoto dramatického fjordu v posledních desetiletích výrazně ustoupily, ale stále zůstávají jedním z nejvýraznějších rysů tohoto pobřeží. S trochou štěstí můžete spatřit odlamující se kusy ledovce.

11. - 12. den:
Následující dva dny poplujete přes Skotské moře směrem k Antarktidě, což vám nabízí skvělé příležitosti k pobytu na venkovní palubě, čtení, prohlížení fotek nebo si prostě jen užívat kouzlo tohoto místa. Můžete se zúčastnit nejrůznějších aktivit a přednášek.

13. den:
S trochou štěstí budete mít možnost navštívit Sloní ostrov. Sir Ernest Shackleton byl nucen v roce 1916 opustit 22 svých mužů, kteří uvízli na pobřeží, zatímco on a pět dalších se pustili do zoufalého záchranného pokusu. Tento příběh se poté stal jedním z největších záchranných příběhů všech dob. Každý z vás ze z toho místa bude vracet se znalostí tohoto příběhu a zážitkem z této pozoruhodné části světa.

14. den:
Během plavby po moři si budete moci vyslechnout od expedičního týmu vlastní zážitky z Antarktidy a Jižních Shetlandských ostrovů.

15. - 17. den:
Dalšími body programu budou tato místa. Argentinská stanice Esperanza na Antarktidě – pokusíte se proplout průlivem na východní stranu Antarktidy, který se táhne ze severozápadu k jihovýchodu. Argentinská stanice Esperanza a Hope Bay se nachází na západní straně zálivu. Mys Brown Bluff se nachází na poloostrově Tabarin, jižně od Hope Bay. Obě místa je možné během výpravy navštívit. Wedellovo moře je místo hlavního výskytu tučňáků kroužkovaných. Paulet Island je další populární místo pro pozorování tučňáků. Tento region má bohatou historii historii spojovanou s prvními objeviteli. Nejpodivnější příběh se týká švédské antarktické expedice v letech 1901 -1903, kterou vedl geolog Otto Nordenskjold. Jako první lidé přezimovali na Antarktickém poloostrově. Jeho loď, pod vedením slavného velrybářského kapitána Carla Antona Larsena, byla uvězněna v ledu a potopila se. Muži, kteří přežili na různých místech, dokonce prováděli významný vědecký výzkum v této oblasti. Na tento příběh odkazují čtyři místa výpravy – Hope Bay, Paulet Island, Snow Hill Island a Cape Well–Met na Vega Island. Dalším bodem výpravy je plavba přes Gerlachovskou úžinu do oblasti Jižní Antarktidy. Tato oblast širokého průlivu, hornatých ostrovů, chráněných zátok a úzkých kanálů nabízí moment absolutní samoty. Vysoké vrcholky, na které nikdo z lidí nikdy nevylezl, a obrovské ledovce plující po moři jsou zde typické. Navštívit můžete i Hydrurga Rocks – malé skupinky ostrůvků ležící východně od Two Hummock Island v souostroví Plamer, na severním vchodu Gerlachovské úžiny. Vidět zde můžete tučňáky uzdičkové, racky jižní a kormorány modrooké. Za návštěvu stojí i ostrov Cuverville, který leží v Errera kanálu uprostřed Gerlachovské úžiny. Je to proslulé hnízdiště tučňáků oslích. Deception Island je největší ze tří nedávných sopečných center v oblasti Jižních Shetland. Plavba úzkým průchodem do zatopené kaldery tohoto ostrova je opravdu úžasná. Velkolepý výhled se nabízí z vrcholu tohoto ostrova. Half Moon Island je ostrov ve tvaru půlměsíce ležící u Moon Bay mezi Greenwich a Livingston Island. Tento ostrov je domovem tučňáků uzdičkových.

18. - 19. den:
Vyrazíte z Antarktidy a zamíříte na sever Drakeovým průlivem. Během cesty budete moci pozorovat velryb a mořské ptáky. Připojit se budete moci i k posledním přednáškám.

20. den:
Příjezd do Ushuaia v ranních hodinách a po snídani vylodění.

Poznámka:
Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, počasí a možnostech míst na vylodění. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi.

Detailní informace o společnosti Oceanwide Expeditions naleznete zde:
https://www.superzajezdy.cz/zeme/plavby/lodni-spolecnost/lokalita-oceanwide-expeditions/popis/

Další detaily k plavbě zjistíte po rozkliknutí položky Detaily u daného termínu zájezdu.

Rádi Vám zajistíme leteckou dopravu, transfery či prodloužení pobytu v místě připlutí či odplutí. Do blízkých destinací Vám můžeme zajistit dopravu autobusem či vlakem.

Nabízíme slevy pro skupiny již od 4 osob, velmi rádi ale zajistíme plavbu a speciální cenu pro velké skupiny.

Máme připraveny speciální ceny pro rodiny s dětmi a pro seniory.

Přehled termínů

Vašim požadavkům bohužel neodpovídá žádný zájezd Pokročilé vyhledávání | Last-minute zájezdy | Kontaktujte nás

Mám zájem o tento hotel

Odeslání formuláře Vás nezavazuje k objednání zájezdu. Čím detailněji formulujete své požadavky, o to přesněji Vám můžeme vypracovat nabídku odpovídající Vašim požadavkům.

Místo a osoby

Parametry pobytu

Upřesnění požadavků

Osobní údaje

Odesláním souhlasíte se zpracováním kontaktních údajů uvedených v tomto dotazníku v souladu se zákonem 101/2000 Sb.

Další používané názvy

 • Klasická Jižní Georgia

Hledání zájezdů

Země a destinace
Vyberte destinaci
Oblíbené země
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
  • +
 • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
Ostatní země
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
 • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
  • +
  • +
  • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +
 • +

Podrobné hledání Hledání dle mapy

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete abychom zavolali my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Chrudimská 2a (vedle pošty)
130 00 Praha 3 - Flora
PO - PÁ 10:00 - 18:00
Mapa cesty k nám

Partneři: Superzajezdy.cz Kamelya World Turecko