Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Portugalsko - informace

Hledáte zájezd do krásného Portugalska? Naše zájezdy do Portugalska vás zavedou do této nádherné země v jihozápadní Evropě, která je známá svými nádhernými plážemi, historickými městy a chutnou kuchyní. Během zájezdu do Portugalska si můžete užít návštěvu krásných pláží na pobřeží Atlantského oceánu. Můžete relaxovat na bílém písku, surfovat na...

Informace o zemi Portugalsko

Hledáte zájezd do krásného Portugalska? Naše zájezdy do Portugalska vás zavedou do této nádherné země v jihozápadní Evropě, která je známá svými nádhernými plážemi, historickými městy a chutnou kuchyní. Během zájezdu do Portugalska si můžete užít návštěvu krásných pláží na pobřeží Atlantského oceánu. Můžete relaxovat na bílém písku, surfovat na vlnách a objevovat malebné písečné zátoky.

 

Portugalsko, oficiálně známé jako Portugalská republika, je země nacházející se na západním pobřeží Evropy. Tato země má bohatou historii, krásnou přírodu a bohatou kulturu.

Hlavním městem Portugalska je Lisabon, který je také největším městem a ekonomickým centrem země. Lisabon je znám svými kopcovitými ulicemi, historickými čtvrtěmi, jako je Alfama, a nádhernými výhledy z vyhlídkových míst.

Portugalsko je známé svými úchvatnými plážemi, které se táhnou podél pobřeží Atlantského oceánu. Region Algarve je oblíbenou destinací pro milovníky slunce a pláží, nabízí nádherné skalnaté pobřeží, azurové vody a kvalitní golfové hřiště.

Kulturní scéna Portugalska je rozmanitá a zahrnuje vlivy z různých částí světa. Země má tradiční hudbu fado, která vypráví hrdinské příběhy a vyjadřuje národní hrdost. Portugalsko je také známé svými tradičními tanci, jako je rancho a vira.

Historie Portugalska sahá až do dobytí Římany a později Maurů. Země byla významným koloniálním impériem, které ovládalo území po celém světě, včetně Brazílie, Angoly a Mozambiku. Portugalsko bylo také centrem objevitelských cest v 15. a 16. století.

Portugalská kuchyně je vynikající a známá svými čerstvými mořskými plody, vínem, sýry a dezerty. Tradiční pokrmy zahrnují bacalhau (sušené třísky), pastéis de nata (krémové dezerty) a sardinhas assadas (grilované sardinky).

Pro turisty, kteří hledají kombinaci kultury, přírody a gastronomie, je Portugalsko ideální destinací. Země nabízí možnosti pro návštěvu historických památek, procházky po malebných uličkách, ochutnání vynikajícího vína a strávení času na krásných plážích. Portugalsko je zemí, kde se setkává stará a moderní, což nabízí turistům pestrý a zajímavý zážitek.

Mapa Portugalsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám