Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Řecko - informace

Hledáte zájezd do krásného Řecka? Naše zájezdy do Řecka vás zavedou do této nádherné středomořské destinace, která nabízí slunečné pláže, historické památky a vynikající kuchyni. Během zájezdu do Řecka si můžete užít nádherné pláže na pobřeží Egejského a Jónského moře. Můžete relaxovat na bílém písku, koupat se v azurově modrém moři a...

Informace o zemi Řecko

Hledáte zájezd do krásného Řecka? Naše zájezdy do Řecka vás zavedou do této nádherné středomořské destinace, která nabízí slunečné pláže, historické památky a vynikající kuchyni. Během zájezdu do Řecka si můžete užít nádherné pláže na pobřeží Egejského a Jónského moře. Můžete relaxovat na bílém písku, koupat se v azurově modrém moři a šnorchlovat v křišťálově čistých vodách.

 

Řecko, oficiálně známé jako Helénská republika, je zemí nacházející se v jihovýchodní Evropě, která je známá svou bohatou historií, krásnými ostrovy a vlivnou kulturou. Tato země je považována za kolébku západní civilizace a nabízí návštěvníkům nespočet historických památek a úchvatných přírodních scenérií.

Hlavním městem Řecka je Atény, které jsou také největším městem a kulturním centrem země. Atény jsou plné antických památek, jako je Akropolis, Parthenón a Agora, které připomínají bohatou historii a vliv antické řecké civilizace.

Řecko je známé svými nádhernými plážemi, které se táhnou podél pobřeží Egejského a Jónského moře. Ostrovy, jako je Santorini, Mykonos a Kréta, jsou oblíbenými destinacemi pro milovníky slunce a moře. Kromě toho nabízí Řecko mnoho malebných hor, jako jsou Olympos a Pindos, ideálních pro turistiku a horolezectví.

Kulturní scéna Řecka je bohatá a zahrnuje významný přínos k umění, filozofii, literatuře a architektuře. Řecká mytologie, která zahrnuje příběhy o bozích a hrdinech, má dodnes vliv na světovou kulturu. Tradiční řecké tance, jako je syrtaki a hasapiko, jsou oblíbené na festivalech a oslavách.

Historie Řecka sahá zpět do antických dob, kdy bylo centrem antického Říma a řecké civilizace. Země hrála klíčovou roli ve vývoji demokracie, filozofie a vědy. Během Byzantské říše a Osmanské nadvlády zůstalo Řecko důležitou kulturální a historickou destinací.

Řecká kuchyně je proslulá svými čerstvými mořskými plody, olivovým olejem, ovocem a zeleninou. Tradiční pokrmy zahrnují moussaka, souvlaki a tzatziki. Řecko je také známé svými výbornými víny a ouzou, tradiční řeckou pálenkou.

Pro turisty, kteří hledají kombinaci historie, pláží a kultury, je Řecko ideální destinací. Země nabízí možnosti pro návštěvu antických památek, plážový odpočinek, ochutnání tradiční řecké kuchyně a prozkoumání nádherných ostrovů. Řecko je zemí, kde se setkává minulost a přítomnost, což dává návštěvníkům bohatý a pestrý zážitek.

Mapa Řecko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám