Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Saudská Arábie - informace

Hledáte zájezd do Saudské Arábie? Saudská Arábie je země bohatá na historii a kulturu, a zároveň nabízí moderní města a fascinující přírodu. I přes omezení pro cestovatele, v poslední době se Saudská Arábie stává více přístupnou pro turisty. Během zájezdu do Saudské Arábie můžete navštívit hlavní město Rijád, které nabízí moderní architekturu,...

Informace o zemi Saudská Arábie

Hledáte zájezd do Saudské Arábie? Saudská Arábie je země bohatá na historii a kulturu, a zároveň nabízí moderní města a fascinující přírodu. I přes omezení pro cestovatele, v poslední době se Saudská Arábie stává více přístupnou pro turisty. Během zájezdu do Saudské Arábie můžete navštívit hlavní město Rijád, které nabízí moderní architekturu, muzea a luxusní nákupy. Dalším zajímavým místem je Mekka, posvátné město islámu, kde můžete navštívit Velkou mešitu a další historické památky.

 

Saudská Arábie, plným názvem Království Saudská Arábie, je velký stát nacházející se na Arabském poloostrově v západní části Asie. Tato země je známá svými rozsáhlými pouštěmi, historickými památkami a bohatstvím ropy, což ji činí jedním z významných hráčů na světové geopolitické scéně.

Hlavním městem Saudské Arábie je Rijád, což je také největším městem a administrativním centrem země. Město je plné moderní architektury, obchodních center a luxusních hotelů.

Saudská Arábie je známá svou rozsáhlou pouštní krajinou, především v Rub' al Khali, která je jednou z největších pouští na světě. Země má také nádherné skalní útvary a hory, jako je Jabal Sawda, která je nejvyšší horou na Arabském poloostrově.

Kulturní scéna Saudské Arábie je ovlivněna islámskými tradicemi a hodnotami. Mezi nejznámější kulturní symboly patří Velká mešita v Mekce, která je jedním z nejposvátnějších míst islámu, a Medína s Masjid al-Nabawí (Mešita Proroka), která je také významným poutním místem. Saudská Arábie má bohatou tradici tradičního umění, hudby a poezie.

Historie Saudské Arábie sahá tisíce let zpět a zahrnuje období osídlení Beduíny a vývoj muslimských dynastií. Země sehrála významnou roli v šíření islámu a byla domovem proroka Mohameda.

Kuchyně Saudské Arábie zahrnuje pokrmy, jako je kabsa (tradiční rýžový pokrm s masem), mutabbaq (plněné listové těsto) a falafel. Al-Mandi a Al-Kabsa jsou oblíbené druhy kabsy, které se připravují s různými kořeněnými omáčkami.

Pro turisty, kteří hledají poznání islámské kultury, návštěvu posvátných míst a pochopení významu ropy pro světovou ekonomiku, může být Saudská Arábie zajímavou destinací. Země nabízí možnosti pro návštěvu historických památek, poznání místních tradic a ochutnání tradiční kuchyně. Saudská Arábie je místem, kde se setkávají hluboká historie, náboženství a moderní vlivy, což nabízí návštěvníkům pestrý a zajímavý zážitek.

Saudská Arábie - informace o destinacích

Mapa Saudská Arábie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám