Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Slovensko - informace

Hledáte zájezd na malebné Slovensko? Zájezdy na Slovensko vás zavedou do této středoevropské destinace, která nabízí krásnou přírodu, historická města a bohatou kulturu. Během zájezdu na Slovensko si můžete užít nádherné krajiny, které zahrnují hory, jezera a národní parky. Můžete se vydat na turistiku, horskou cyklistiku nebo lyžování v zimním...

Informace o zemi Slovensko

Hledáte zájezd na malebné Slovensko? Zájezdy na Slovensko vás zavedou do této středoevropské destinace, která nabízí krásnou přírodu, historická města a bohatou kulturu. Během zájezdu na Slovensko si můžete užít nádherné krajiny, které zahrnují hory, jezera a národní parky. Můžete se vydat na turistiku, horskou cyklistiku nebo lyžování v zimním období. Tatranský národní park je jedním z nejznámějších přírodních území a nabízí úchvatné horské scenérie.

 

Slovensko, oficiálně Slovenská republika, je středoevropský stát s bohatou historií a překrásnými přírodními scenériemi. Tato země, která byla součástí bývalého Československa, je známá svými horskými oblastmi, hradními zříceninami a historickými městy.

Hlavním městem Slovenska je Bratislava, která se nachází na západním konci země. Město leží na břehu řeky Dunaj a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historické památky, jako je Bratislavský hrad, a zároveň si užít moderní kulturu a kulinářské dobrodružství.

Slovensko je známé svými nádhernými horami, které zahrnují Karpaty a Tatry. Tatry jsou oblíbeným místem pro pěší turistiku, lyžování a horolezectví. Národný park Slovenský ráj nabízí skalní útvary, soutěsky a krásné vodopády.

Kulturní scéna Slovenska odráží jeho historii a různé etnické skupiny, které zemi obývají. Slovenské tradice zahrnují lidový tanec, hudbu a řemesla. Země má také bohatou tradici v oblasti vinařství a produkce tradičních jídel, jako je bryndzové halušky (těstoviny s ovčím sýrem) a kapustnica (zelná polévka).

Historie Slovenska zahrnuje období Velké Moravy, která byla jedním z prvních slovanských států, a pozdější připojení k Uherské říši. Země získala nezávislost v roce 1993, kdy se rozpadlo Československo, a od té doby se rozvíjí jako samostatný stát.

Pro turisty, kteří hledají krásné přírodní scenérie, historické památky a autentické kulturní zážitky, je Slovensko zajímavou destinací. Země nabízí mnoho možností pro pěší turistiku, lyžování, poznávání starobylých hradů a prozkoumávání tradiční kultury. Slovensko je místem, kde se setkávají bohatá historie, nádherná příroda a pohostinnost místních obyvatel, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Mapa Slovensko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám