Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Slovinsko - informace

Hledáte zájezd do krásného Slovinska? Zájezdy do Slovinska vás zavedou do této evropské destinace, která nabízí malebnou krajinu, historická města a aktivní dovolenou. Během zájezdu do Slovinska si můžete užít nádhernou přírodu, která zahrnuje Alpy, krásná jezera a horské potoky. Můžete se vydat na pěší túry, horskou cyklistiku a běžkování v...

Informace o zemi Slovinsko

Hledáte zájezd do krásného Slovinska? Zájezdy do Slovinska vás zavedou do této evropské destinace, která nabízí malebnou krajinu, historická města a aktivní dovolenou. Během zájezdu do Slovinska si můžete užít nádhernou přírodu, která zahrnuje Alpy, krásná jezera a horské potoky. Můžete se vydat na pěší túry, horskou cyklistiku a běžkování v zimním období.

Slovinsko, oficiálně Slovinská republika, je středoevropský stát známý svými překrásnými krajinami, historickými městy a bohatými kulturními tradicemi. Tato země, která byla součástí bývalé Jugoslávie, je nyní nezávislým státem a jedním z nejrozvinutějších členů Evropské unie.

Hlavním městem Slovinska je Lublaň, které je zároveň největším městem v zemi. Lublaň nabízí historické centrum s malebnými uličkami, mosty a náměstími, a je známé svými kavárnami, muzei a galeriemi.

Slovinsko je nádherným krajinným rájem s horskými masivy, jezery a lesy. Julské Alpy, Kamnicko-Savinjské Alpy a Triglavský národní park nabízí nespočet možností pro pěší turistiku, horskou cyklistiku a lyžování. Jezero Bled s ostrovem a zámkem je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších míst v zemi.

Kulturní scéna Slovinska odráží jeho historii a různé etnické vlivy. Slovinské tradice zahrnují lidový tanec, hudbu a folklor. Země má bohatou tradici v oblasti vinařství a produkce tradičních jídel, jako je štruklji (těstoviny naplněné ovocem nebo sýrem) a kranjska klobasa (slovinská klobása).

Historie Slovinska zahrnuje období habsburské monarchie, Jugoslávie a následnou nezávislost země v roce 1991. Slovinsko se stalo samostatným státem a rychle se rozvíjí jako moderní a demokratický stát.

Pro turisty, kteří hledají krásné přírodní scenérie, historická města a autentické kulturní zážitky, je Slovinsko zajímavou destinací. Země nabízí mnoho možností pro dovolenou v přírodě, prozkoumávání hradů a zámků, a ochutnávání místní kuchyně. Slovinsko je místem, kde se setkávají bohatá historie, nádherná příroda a pohostinnost místních obyvatel, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Mapa Slovinsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám