Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Srí Lanka - informace

Hledáte zájezd na nádhernou Srí Lanku? Zájezdy na Srí Lanku vás zavedou na ostrovní ráj v Indickém oceánu, který je známý svými krásnými plážemi, bohatou kulturou a úchvatnou přírodou. Během zájezdu na Srí Lanku si můžete užít úchvatné pláže s jemným bílým pískem a teplým oceánem. Můžete relaxovat na slunečním pobřeží, koupat se v křišťálově...

Informace o zemi Srí Lanka

Hledáte zájezd na nádhernou Srí Lanku? Zájezdy na Srí Lanku vás zavedou na ostrovní ráj v Indickém oceánu, který je známý svými krásnými plážemi, bohatou kulturou a úchvatnou přírodou. Během zájezdu na Srí Lanku si můžete užít úchvatné pláže s jemným bílým pískem a teplým oceánem. Můžete relaxovat na slunečním pobřeží, koupat se v křišťálově čistých vodách a šnorchlovat ve velmi pestrém mořském světě. Srí Lanka je také skvělým místem pro surfování a potápění.

 

Srí Lanka, oficiálně Demokratická socialistická republika Srí Lanka, je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Indickém oceánu. Tato země, někdy nazývaná "Perla Indického oceánu", je známá svými nádhernými plážemi, kulturním bohatstvím, bujnou přírodou a teplým tropickým podnebím.

Hlavním městem Srí Lanky je Sri Džajavardenepura Kotte, ale největším a nejdůležitějším městem je Kolombo, které se nachází na západním pobřeží. Město je moderní a kosmopolitní, a nabízí nákupy, kulinářské zážitky a kulturní atrakce.

Srí Lanka je známá svými krásnými plážemi, které obklopují celý ostrov. Oblast na jihu, včetně měst Galle a Mirissa, je populární pro své bílé písčité pláže a vynikající podmínky pro surfování. Kromě pláží zahrnuje Srí Lanka národní parky, džungli a hory, které jsou ideální pro pěší turistiku a pozorování divoké zvěře.

Kulturní scéna Srí Lanky odráží bohaté kulturní dědictví země. Zahrnuje tradiční tance, jako je kandyjský taneční festival, a bohatou hudbu, včetně tradičních hudebních nástrojů, jako je bubínek tabla. Srí Lanka má také mnoho starobylých klášterů, chrámů a archeologických památek.

Historie Srí Lanky sahá tisíce let zpět a zahrnuje období kolonizace Portugalci, Holanďany a Britskou Východoindickou společností. Země získala nezávislost na Spojeném království v roce 1948. Během nedávné historie byla Srí Lanka zasažena občanskou válkou, která skončila v roce 2009 a země se postupně zotavuje a rozvíjí.

Kuchyně Srí Lanky je plná exotických chutí a koření. Tradiční pokrmy zahrnují curry (často s rybou nebo kuřecím masem), různé druhy chutných rýžových a kokosových pokrmů, a pokrmy podávané banánovými listy.

Srí Lanka je ideálním místem pro turisty, kteří hledají krásnou přírodu, pláže, kulturní zážitky a dobrodružství. Země nabízí širokou škálu aktivit, od prohlídek historických památek po relaxaci na plážích a pozorování divoké zvířeny v národních parcích. Srí Lanka je místem, kde se setkávají bohaté kulturní tradice a nádherná příroda, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Mapa Srí Lanka - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám