Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Surinam - informace

Hledáte zájezd do nádherného Surinamu? Zájezdy do Surinamu vás zavedou do této malebné destinace v severní Jižní Americe, která nabízí nezaměnitelnou směsici kultur, fascinující přírodu a bohaté dědictví. Surinam má jedinečnou pozici jako země, kde se setkávají různé etnické skupiny, včetně kreolských, hinduistických, javánských a mnoha dalších....

Informace o zemi Surinam

Hledáte zájezd do nádherného Surinamu? Zájezdy do Surinamu vás zavedou do této malebné destinace v severní Jižní Americe, která nabízí nezaměnitelnou směsici kultur, fascinující přírodu a bohaté dědictví. Surinam má jedinečnou pozici jako země, kde se setkávají různé etnické skupiny, včetně kreolských, hinduistických, javánských a mnoha dalších.

 

Surinam, plným názvem Republika Surinam, je stát nacházející se v severní Jižní Americe. Tato země má bohaté etnické a kulturní dědictví a je známá svou přírodou, včetně tropických deštných pralesů, řek a mangrovových lesů.

Hlavním městem Surinamu je Paramaribo, které se nachází na pobřeží řeky Surinam. Město je známé svými historickými budovami z koloniální éry, včetně Nieuwe Kerk (Nový kostel) a budovy Fort Zeelandia.

Surinam má bohatou přírodu a národní parky, které nabízejí příležitost k pozorování divoké zvířeny a exotické flóry. Jeden z nejznámějších národních parků je Central Suriname Nature Reserve, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Řeka Surinam a řeka Maroni jsou významné vodní cesty v zemi a nabízejí možnosti pro kajakování a lodní výlety.

Kulturní scéna Surinamu je pestrá a odrazem různorodých etnických skupin, které zemi obývají. Zahrnuje hudbu, tance a tradice různých komunit, včetně kreolské, hinduistické, a židovské kultury. Každoroční karneval je jedním z nejvýznamnějších kulturních událostí v zemi.

Historie Surinamu zahrnuje období kolonizace Nizozemci, Brity a Francouzi, otrocké práce a boje za nezávislost, které Surinam získal v roce 1975. Země byla ovlivněna různými etnickými skupinami, včetně kreolských, hinduistických, a maronských komunit.

Kuchyně Surinamu je pestrá a odráží kulturní rozmanitost země. Tradiční pokrmy zahrnují roti (placka plněná kari), moksi alesi (rýže s fazolemi), a pom (ovocný nápoj). Země je také známá svými trhy a pouličními stánky, kde můžete ochutnat různé exotické pokrmy.

Surinam nabízí mnoho možností pro dovolenou v přírodě, pozorování ptactva, procházky pralesem a relaxaci na krásných plážích. Země je také ideálním místem pro cestovatele, kteří chtějí objevovat různé kultury a tradice. Surinam je místem, kde se setkávají bohaté kulturní rozmanitosti a přírodní krásy, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Surinam - informace o destinacích

Mapa Surinam - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám