Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Švédsko - informace

Hledáte zájezd do krásného Švédska? Zájezdy do Švédska vás zavedou do této severoevropské země, která je známá svou přírodou, kulturou a moderním stylem života. Švédsko je známé svými rozlehlými lesy, tisíci jezery a krásnými fjordy, což činí země ideálním místem pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Můžete se vydat na turistiku, rybaření...

Informace o zemi Švédsko

Hledáte zájezd do krásného Švédska? Zájezdy do Švédska vás zavedou do této severoevropské země, která je známá svou přírodou, kulturou a moderním stylem života. Švédsko je známé svými rozlehlými lesy, tisíci jezery a krásnými fjordy, což činí země ideálním místem pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Můžete se vydat na turistiku, rybaření, cyklistiku a pozorování divoké zvěře. V zimních měsících nabízí Švédsko skvělé podmínky pro lyžování a zimní sporty.

 

Švédsko, oficiálně Švédské království, je severoevropskou zemí ležící na Skandinávském poloostrově. Tato země je známá pro své krásné přírodní scenérie, pokrokovou společnost a bohatou historii.

Hlavním městem Švédska je Stockholm, což je také největším městem země. Město se nachází na několika ostrovech v Baltském moři a je plné historických památek, muzeí, královského paláce a moderní architektury. Švédsko má také další velká města, jako Göteborg a Malmö.

Švédsko nabízí rozmanitou krajinu, která zahrnuje husté lesy, tisíce jezer, skalnaté pobřeží a vysoké hory. Švédská příroda je proslulá svou krásou a nabízí možnosti pro outdoorové aktivity, jako je turistika, cyklistika, lyžování a vodní sporty. Švédské Laponsko na severu země je známé polárním zářím a možnostmi pozorování sobů.

Kulturní scéna Švédska je bohatá a různorodá. Země má silnou literární tradici, s význačnými autory, jako byl Selma Lagerlöf nebo Astrid Lindgren. Švédská hudba zahrnuje širokou škálu žánrů, od popu až po metal. Země je také známá svou designérskou scénou a tradičním řemeslným uměním.

Historie Švédska zahrnuje období vikingů, švédského impéria a období neutrality během světových válek. Země má bohatou historii architektury, od středověkých kostelů a hradů až po moderní architektonická díla, jako je Operní dům ve Stockholmu.

Švédská kuchyně je známá svými rybími pokrmy, jako je gravlax (nakládaný losos) a haring. Tradiční pokrmy zahrnují köttbullar (švédské masové kuličky), smörgåsbord (švédský stůl) a kanelbulle (skořicový koláč). Švédsko je také známé svým nakládaným sledem a hovězím masem na horké kamenné desce zvaným "plankstek."

Švédsko je populární turistickou destinací pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, kulturu a historii. Země nabízí možnosti pro dovolenou v přírodě, prozkoumávání historických památek a poznávání moderního a pokrokového švédského způsobu života. Švédsko je místem, kde se setkávají přírodní krásy, kulturní dědictví a moderní inovace, což dává návštěvníkům bohatý zážitek.

Švédsko - informace o destinacích

Mapa Švédsko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám