Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Sýrie - informace

Hledáte zájezd do Sýrie? Zájezdy do Sýrie vás zavedou do země s fascinující historií a architekturou. Můžete navštívit historická města, jako je Aleppo s jeho starým městem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo Palmýru, známou pro své starověké ruiny. Sýrie má také nádhernou přírodu, kterou můžete objevovat v národních parcích a...

Informace o zemi Sýrie

Hledáte zájezd do Sýrie? Zájezdy do Sýrie vás zavedou do země s fascinující historií a architekturou. Můžete navštívit historická města, jako je Aleppo s jeho starým městem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO, nebo Palmýru, známou pro své starověké ruiny. Sýrie má také nádhernou přírodu, kterou můžete objevovat v národních parcích a rezervacích. Země nabízí různorodé krajiny, včetně pouští, hor a oáz, které stojí za návštěvu.

 

Sýrie, oficiálně Sýrská arabská republika, je země nacházející se v Blízkém východě v západní části Asie. Tato země má bohatou historii, rozmanitou kulturu a různorodou krajinu.

Hlavním městem Sýrie je Damašek, což je jedno z nejstarších kontinuálně obývaných měst na světě. Město je známé svými historickými památkami, včetně Velké mešity Omajjádů a Damašského bazaru, kde lze najít různé tradiční produkty.

Sýrie nabízí různorodou krajinu, zahrnující pouště, hory, řeky a mořské pobřeží na Středozemním moři. Mezi zajímavé přírodní památky patří například pouštní oázy, jako je Palmýra, a horské oblasti včetně Antilibanonských hor a horstva Jabal al-Duruz.

Kulturní scéna Sýrie je bohatá a rozmanitá. Země má tradiční umění, hudbu a tance, které odrážejí mnohoetnickou a multikulturní povahu. Mezi známé tradiční hudební nástroje patří oud a qanun. Sýrie má také bohatou literární tradici a historii starověkého umění.

Historie Sýrie sahá tisíce let zpět, s význačnými civilizacemi, jako byly starověké Mezopotámie, Fénicie a římská říše. Důležitou historickou oblastí je Sýrie také v islámské historii. Důležité památky zahrnují starověké města, archeologické naleziště a starověké památky, jako je Aleppo a Krak des Chevaliers.

Kuchyně Sýrie je známá pro své bohaté a kořeněné pokrmy. Tradiční pokrmy zahrnují hummus, falafel, baklávu, kebab, a různé druhy kibbeh (mleté maso a bulgur). Místní kuchyně je také ovlivněna tureckou a libanonskou kuchyní.

Je třeba poznamenat, že Sýrie byla několik let násilně zasažena občanskou válkou, což mělo vážné důsledky pro zemi a její obyvatele. Konflikt přivedl k rozsáhlému lidskému utrpení, ničení kulturního dědictví a rozsáhlým migračním pohybům.

Sýrie je zemí s bohatou historií a kulturním dědictvím, které však bylo zasaženo nedávnými událostmi občanské války. Doufejme, že se situace v budoucnosti zlepší a země bude moci obnovit své kulturní a historické bohatství a nabídnout návštěvníkům jedinečné zážitky.

Sýrie - informace o destinacích

Mapa Sýrie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám