Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Tádžikistán - informace

Hledáte zájezd do krásného Tádžikistánu? Zájezdy do Tádžikistánu vás zavedou do této středoasijské země, která je známá svými nádhernými horskými scenériemi, historickými památkami a pohostinnými místními obyvateli. Tádžikistán je zemí, která je domovem některých z nejvyšších hor na světě, včetně Pamíru, známého jako "Střecha světa.  ...

Informace o zemi Tádžikistán

Hledáte zájezd do krásného Tádžikistánu? Zájezdy do Tádžikistánu vás zavedou do této středoasijské země, která je známá svými nádhernými horskými scenériemi, historickými památkami a pohostinnými místními obyvateli. Tádžikistán je zemí, která je domovem některých z nejvyšších hor na světě, včetně Pamíru, známého jako "Střecha světa.

 

Tádžikistán, oficiálně Republika Tádžikistán, je středoasijskou zemí ležící na rozmezí Pamíru a Tien-šanu. Tato země je známá svými horskými krajiny, historickými památkami a kulturou, která je ovlivněna různými etnickými skupinami.

Hlavním městem Tádžikistánu je Dušanbe, což je největším městem a ekonomickým centrem země. Dušanbe nabízí kulturní atrakce, trhy a zajímavou architekturu. Dalšími významnými městy jsou Chudžand, Chorog a Chudžand.

Tádžikistán je známý svými horskými krajinami, které zahrnují Pamír, známý jako "Střecha světa," a Ferganskou kotlinu. V této zemi najdete nádherné údolí, jezera, kaňony a řeky. Horské oblasti jsou populární mezi horolezci a turisty, a významné vrcholy zahrnují Ismoil Somoni Peak (dříve Communism Peak) a Lenin Peak.

Kulturní scéna Tádžikistánu je ovlivněna dlouhou historií a etnickou rozmanitostí. Země má bohatou literární tradici, která zahrnuje básníky jako Rudaki a Sadriddin Ayni. Tradiční hudba a tanec jsou důležitou součástí místní kultury. Historie Tádžikistánu zahrnuje období starověkého Sogdu, islámského chalífátu a sovětského vlivu.

Kuchyně Tádžikistánu je ovlivněna středoasijskými tradicemi a zahrnuje pokrmy, jako je plov (dušená rýže s masem a zeleninou), šašlik (grilované maso na špízu) a laghman (těstoviny s masem a zeleninou). Tradiční čaj je v Tádžikistánu také velmi populární, a často je podáván s ovocem a sladkostmi.

Tádžikistán je ideálním místem pro dobrodružství a objevování neposkvrněné přírody a kultury. Země nabízí možnosti pro trekking v horách Pamíru, návštěvu historických památek, jako jsou starověké města Istaravšan a Penjikent, a prozkoumání tradiční vesnické kultury a životního stylu. Tádžikistán je místem, kde se setkávají přírodní krásy, kulturní dědictví a srdečné přivítání místního obyvatelstva, což dává návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Tádžikistán - informace o destinacích

Mapa Tádžikistán - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám