Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Tunisko - informace

Hledáte zájezd do krásného Tuniska? Zájezdy do Tuniska vás zavedou do této pestré severoafrické destinace, která nabízí krásné pláže, historické památky a pohostinnost místních obyvatel. Tunisko má dlouhé pobřeží na Středozemním moři s nádhernými plážemi, jako je Hammamet, Sousse a Djerba. Můžete si užít slunění, koupání a vodní sporty na těchto...

Informace o zemi Tunisko

Hledáte zájezd do krásného Tuniska? Zájezdy do Tuniska vás zavedou do této pestré severoafrické destinace, která nabízí krásné pláže, historické památky a pohostinnost místních obyvatel. Tunisko má dlouhé pobřeží na Středozemním moři s nádhernými plážemi, jako je Hammamet, Sousse a Djerba. Můžete si užít slunění, koupání a vodní sporty na těchto plážích, které jsou obklopeny krásnými hotely a letovisky.

 

Tunisko, oficiálně Tuniská republika, je stát ležící na severním pobřeží Afriky na Středozemním moři. Tato země je známá svými krásnými plážemi, bohatou historií a kulturou, a zahrnuje několik historických památek a archeologických nalezišť.

Hlavním městem Tuniska je Tunis, což je kulturním, hospodářským a politickým centrem země. Ve městě Tunis se nachází historické památky, jako je Medina (staré město), Katedrála Saint Vincent de Paul, archeologické muzeum a mnoho tradičních trhů (suq), kde můžete ochutnat místní jídla a zakoupit řemeslné výrobky.

Tunisko nabízí nádherné pláže podél Středozemního moře, které lákají milovníky slunce a vodních sportů. Oblast Djerba, Sousse a Hammamet jsou populárními letovisky. Pro ty, kteří mají zájem o historii a archeologii, je Tunisko domovem mnoha starověkých měst a památek, jako je Kartágo, El Djem, a historické ruinové město Dougga.

Kulturní scéna Tuniska je pestrá a odráží směsicu arabských, berberských a středomořských vlivů. Tuniská hudba a tanec jsou důležitou součástí místní kultury, a mnoho tradičních festivalů a slavností se koná po celý rok.

Historie Tuniska je bohatá a zahrnuje období koloniální nadvlády, zejména římského a osmanského období. Tunisko získalo nezávislost od Francie v roce 1956 a stalo se republikou.

Tuniská kuchyně je proslulá svými chutnými pokrmy, jako je couscous, tajine, brik (pikantní těsto plněné vajíčkem a rybou) a mnoho druhů mořských plodů a oliv. Tradiční tuniský čaj s mátou je také velmi oblíbený.

Tunisko je populární turistickou destinací pro ty, kteří hledají kombinaci plážového odpočinku, kulturního poznání a dobrodružství v historických památkách. Země nabízí možnosti pro prozkoumávání památek, ochutnávání místní kuchyně a pozorování tradičních řemesel. Tunisko je místem, kde se setkávají krása Středozemního moře, historie a teplé pohostinné prostředí.

 

Mapa Tunisko - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám