Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Uzbekistán - informace

Hledáte zájezd do kouzelného Uzbekistánu? Zájezdy do Uzbekistánu vás zavedou do této středoasijské země, která je plná historie, kultury a fascinující architektury. Uzbekistán je známý svými starobylými městy plnými historických památek. Samarkand, Buchara a Chiva jsou tři z nejznámějších destinací, kde můžete obdivovat modré moše, madrasy a...

Informace o zemi Uzbekistán

Hledáte zájezd do kouzelného Uzbekistánu? Zájezdy do Uzbekistánu vás zavedou do této středoasijské země, která je plná historie, kultury a fascinující architektury. Uzbekistán je známý svými starobylými městy plnými historických památek. Samarkand, Buchara a Chiva jsou tři z nejznámějších destinací, kde můžete obdivovat modré moše, madrasy a historické paláce. Návštěva těchto měst vás zavede do dávných dob, kdy zde procházeli karavany na hedvábí.

 

Uzbekistán je stát v Střední Asii, který má bohatou historii, kulturní dědictví a úchvatnou krajinu. Tato země se nachází ve střední části bývalého Sovětského svazu a je známá svými historickými památkami a hedvábnou stezkou, která procházela touto oblastí.

Hlavním městem Uzbekistánu je Taškent, který je největším městem země a kulturním a ekonomickým centrem. Taškent je plný historických památek, jako je Chorsu Bazaar, Tila Sheikh Mosque a Kukeldash Medrese. Město je také známé svými moderními architektonickými prvky a rozsáhlými parky.

Uzbekistán má bohatou historii zahrnující období starověkého Chorasmie, perskou nadvládu, invaze Mongolů a doby koloniálního Ruska. Během 14. a 15. století byla země centrem Timurova impéria, což vedlo ke vzniku mnoha architektonických skvostů, jako je Registan v Samarkandu.

Země má bohatou kulturní scénu, která zahrnuje tradiční hudbu, tanec a umění. Hudba na nástroje, jako je dutar a tar, je oblíbená, a místní tance zahrnují různé druhy uzbeckého tance. Uzbekistán je také známý pro své tradiční řemeslné výrobky, jako jsou keramika a koberce.

Uzbekistánská kuchyně je chutná a zahrnuje pokrmy, jako je plov (říz s masem a rýží), lagman (pikantní nudle) a manty (plněné knedlíky). Tradiční nápoje zahrnují čaj, který se podává s ovocem a sladkými dobroty.

Země má mnoho historických památek, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO, včetně památníků v Samarkandu, Buchaře a Chivy. Uzbekistán je ideálním místem pro milovníky historie a kultury, kteří chtějí prozkoumávat tradiční trhy, starověké města a fascinující krajiny. Země je místem, kde se setkává bohatá historie, architektura a pohostinnost místního obyvatelstva.

Uzbekistán - informace o destinacích

Mapa Uzbekistán - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám