Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Zambie - informace

Hledáte zájezd do fascinující Zambie? Zájezdy do Zambie vás zavedou do této africké destinace, která nabízí nejen ohromující divokou zvěř a nádhernou přírodu, ale také bohatou kulturu a historii. Zambia je známá svými národními parcemi a rezervacemi, které jsou domovem ohromující divoké zvěře, včetně lvů, slonů, nosorožců a leopardů.   Zambie je...

Informace o zemi Zambie

Hledáte zájezd do fascinující Zambie? Zájezdy do Zambie vás zavedou do této africké destinace, která nabízí nejen ohromující divokou zvěř a nádhernou přírodu, ale také bohatou kulturu a historii. Zambia je známá svými národními parcemi a rezervacemi, které jsou domovem ohromující divoké zvěře, včetně lvů, slonů, nosorožců a leopardů.

 

Zambie je zemí nacházející se v jižní Africe, která je známá svou rozmanitou krajinou, bohatou přírodou a pestrou kulturou. Tato země leží na jih od rovníku a má mnoho přírodních krás, včetně národních parků, řek a vodopádů.

Hlavním městem Zambie je Lusaka, které je také největším městem v zemi. Město má živou kulturní scénu, tržiště a historické památky, jako je Independence Avenue a Lusaka National Museum. Zambijská kultura je pestrá a odráží etnickou rozmanitost země.

Zambie je známá svými národními parky, včetně South Luangwa National Park, Kafue National Park a Lower Zambezi National Park. Tyto parky nabízí možnost pozorování divoké zvěře, včetně slonů, lva, leopardů a mnoha druhů ptáků. Jeden z nejslavnějších vodopádů na světě, Victoria Falls, leží na hranici mezi Zambií a Zimbabwe.

Zambie má bohatou historii zahrnující období kmene Bantu, koloniální nadvládu britského impéria a pozdější nezávislost v roce 1964. Země je známá svou bojovou historií za osvobození a za práva domorodých obyvatel.

Tradiční zambijská kuchyně zahrnuje pokrmy, jako je nshima (kašovité jídlo), biltong (sušené maso), a tradiční pokrmy s rybou a kuřecím masem. Zambijská kuchyně je známá svými chutnými omáčkami a kořeněnými pokrmy.

Zambie je ideálním místem pro milovníky divoké přírody, kteří hledají možnost prozkoumat národní parky, řeky a vodopády. Země také nabízí možnosti pro safari, rafting na řekách a adrenalinové aktivity u Victoria Falls. Zambia je místem, kde se setkává rozmanitá příroda, kultura a pohostinnost místního obyvatelstva.

Zambie - informace o destinacích

Mapa Zambie - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám