Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Zanzibar - informace

Hledáte zájezd na exotický Zanzibar? Zájezdy na Zanzibar vás zavedou na tuto krásnou ostrovní destinaci, která se nachází u východního pobřeží Tanzanie a je známá svými nádhernými plážemi, historickými památkami a bohatou kulturou.   Zanzibar je autonomní ostrovní region v Tanzanii, nacházející se na východním pobřeží Afriky ve východním...

Informace o zemi Zanzibar

Hledáte zájezd na exotický Zanzibar? Zájezdy na Zanzibar vás zavedou na tuto krásnou ostrovní destinaci, která se nachází u východního pobřeží Tanzanie a je známá svými nádhernými plážemi, historickými památkami a bohatou kulturou.

 

Zanzibar je autonomní ostrovní region v Tanzanii, nacházející se na východním pobřeží Afriky ve východním Indickém oceánu. Tento ráj na moři je známý svými krásnými plážemi, bohatým kulturním dědictvím a exotickou atmosférou.

Hlavním městem Zanzibaru je Zanzibar City, které se nachází na ostrově Unguja, největším z ostrovů, které tvoří Zanzibar. Město má historické centrum, známé jako Stone Town, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Stone Town nabízí úzké uličky, tržiště, historické budovy a mnoho památek, včetně House of Wonders a anglikánské katedrály.

Zanzibar je známý pro své krásné pláže s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Pláže na ostrově Nungwi, Kendwa a Paje jsou oblíbenými destinacemi pro milovníky slunce a vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování. Na ostrově mnělí jsou také nádherné pláže a klidné místo pro relaxaci.

Kulturní scéna Zanzibaru je ovlivněna mnoha kulturami, včetně arabského, perského a indického vlivu. Ostrov je známý pro svou hudbu taarab, tradiční tance, jako je kidumbak, a bohatou historii obchodu s kořením. Tradiční kuchyně Zanzibaru zahrnuje pokrmy, jako je pilau (kořeněná rýže), biryani a zanzibarské kari. Tradiční koření, jako je hřebíček a skořice, jsou důležitou součástí zanzibarské kuchyně.

Historie Zanzibaru zahrnuje období arabského obchodního impéria, koloniální nadvládu Omana a britskou správu. Ostrov byl také centrem obchodu s kořením, zejména hřebčíkem a skořicí. Dnes je Zanzibar oblíbeným turistickým cílem díky svému exotickému prostředí, plážím a kulturnímu bohatství.

Zanzibar je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají kombinaci krásných pláží, historických památek a kulturního poznání. Ostrov nabízí možnosti pro prozkoumávání krásného podmořského světa, procházky po historických uličkách Stone Town a ochutnávání místních pokrmů. Zanzibar je místem, kde se setkává exotická atmosféra, bohatá kultura a pohostinnost místního obyvatelstva.

Zanzibar - informace o destinacích

Mapa Zanzibar - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám