Vyberte
Vyberte
Letní prázdniny Vánoce a Silvestr Září / Říjen
Délka zájezdu
Vše Prodloužený víkend Týden 2 týdny
Vyberte
    • Další letiště
Vyberte

Zimbabwe - informace

Hledáte zájezd do nádherného Zimbabwe? Zájezdy do Zimbabwe vás zavedou do této africké destinace, která nabízí fascinující přírodní krásy, bohatou kulturu a historii. Zimbabwe je známé svými ohromujícími národními parcemi a rezervacemi, které jsou domovem bohaté divoké zvěře, včetně slonů, lvů, nosorožců a dalších druhů zvířat. Můžete podniknout...

Informace o zemi Zimbabwe

Hledáte zájezd do nádherného Zimbabwe? Zájezdy do Zimbabwe vás zavedou do této africké destinace, která nabízí fascinující přírodní krásy, bohatou kulturu a historii. Zimbabwe je známé svými ohromujícími národními parcemi a rezervacemi, které jsou domovem bohaté divoké zvěře, včetně slonů, lvů, nosorožců a dalších druhů zvířat. Můžete podniknout safari a pozorovat divokou zvěř v národních parcích, jako je Hwange National Park a Mana Pools National Park.

 

Zimbabwe, dříve známé jako Jižní Rhodesie, je zemí ležící v jižní Africe. Tato země má bohatou historii, úchvatnou přírodu a kulturní dědictví. I přes některé obtíže, kterým čelila v nedávné minulosti, Zimbabwe zůstává zemí s mnoha pozoruhodnými atrakcemi pro návštěvníky.

Hlavním městem Zimbabwe je Harare, které je největším městem v zemi a politickým a ekonomickým centrem. Město nabízí historické památky, muzea a kulturní akce, včetně Zimbabwe National Gallery a National Archives of Zimbabwe.

Zimbabwe má úchvatnou krajinu zahrnující pohoří Východního Highlands na východě, savany v národním parku Hwange na západě a impozantní vodopády Victoria Falls na severozápadě, které jsou jedním z nejslavnějších vodopádů na světě.

Kulturní scéna Zimbabwe odráží směsici kmenových tradic, bílého kolonialismu a moderního afričtí vlivu. Tradiční hudba, tance a řemeslné výrobky hrají významnou roli v místní kultuře. Kromě toho je Zimbabwe známé pro svou literaturu, zahrnující spisovatele jako je Chenjerai Hove a Tsitsi Dangarembga.

Zimbabwská kuchyně zahrnuje pokrmy, jako je sadza (kašovité jídlo), biltong (sušené maso) a kapenta (ryby). Tradiční kuchyně vychází z místních surovin a je ovlivněna kmenovými tradicemi.

Historie Zimbabwe zahrnuje období starověkých království, koloniální nadvládu britského impéria a boj za nezávislost v 20. století. Zimbabwe bylo dříve známé jako Jižní Rhodesie a bylo součástí britského impéria. Získání nezávislosti v roce 1980 vedlo k vzniku moderního Zimbabwe.

Zimbabwe je ideálním místem pro dobrodružné cestovatele, kteří hledají přírodní krásy, divokou zvěř a kulturní poznání. Země nabízí možnosti pro safari v národních parcích, procházky v horách, prozkoumávání historických památek a vodopády Victoria Falls. Zimbabwe je místem, kde se setkává pestrá krajina, kultura a pohostinnost místního obyvatelstva.

Zimbabwe - informace o destinacích

Mapa Zimbabwe - poloha destinací ?

Potřebujete pomoci?

Pomůžeme Vám po telefonu
Telefon 272 743 981
Mobil 777 606 055
Chcete, ať zavoláme my Vám?
Pošlete nám své telefonní číslo

Nebo nás navštivte
Vinohradská 2133/138
(přímo u stanice metra Flora)
130 00 Praha 3 - Vinohrady
PO - PÁ 09:00 - 18:00

Mapa cesty k nám